Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 lutego. Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
27/10/2019 - 13:50

Hubertus 2019 w Stróżach koło Grybowa. Kto wygrał?

W ubiegłą sobotę w Ośrodku Hipoterapii w Stróżach odbyły się zawody konne. Zgromadziły one nie tylko uczestników i kibicujące im rodziny, ale także fanów jazdy konnej, których w Stróżach nie brakuje. Utrzymująca się długotrwale rosa utrudniała przejazdy. Mimo to, konkurs został ukończony z sukcesem.

Konkurs składał się z dwóch części. Pierwsza z nich przewidywała skok przez przeszkody do 60 cm, oraz dla bardziej zaawansowanych uczestników do 80 cm. Kolejną częścią zawodów była gonitwa za lisem. Brały w niej udział trzy grupy: zaawansowana, średnio zaawansowana i początkująca.

Gonitwa za lisem jest to zabawa, która odbywa się w ośrodku co rok. Osoba, która wygrała ubiegłoroczną gonitwę, jest lisem w tegorocznej edycji. Pozostali uczestnicy mają za zadanie złapać tę osobę i zerwać jej lisią kitę. Lis ma trzy szanse ucieczki tzw „nory”. Gdy podniesie rękę do góry, nie można go łapać.

W grupie zaawansowanej, tegorocznym lisem była Emilia Lichoń, a kitę zerwała Weronika Siuta. W grupie średnio zaawansowanej gonitwę wygrała Zuzanna Turska, natomiast w grupie początkującej Dominika Karpińska.

Wyniki skoku przez przeszkody do 60 cm:

  • Magdalena Miernik
  • Olga Salamon
  • Amelia Pakosińska

Wyniki skoku przez przeszkody do 80 cm:

  • Zuzanna Rodak
  • Emilia Lichoń
  • Martyna Kogut

(i[email protected]) Fot. IN

Hubertus 2019 w Stróżach
Zawody konne w Ośrodku Hipoterapii w Stróżach koło Grybowa


Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020