Środa, 24 kwietnia. Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego
02/12/2013 - 08:54

Hokej - ekstraklasa. Wysoka porażka kryniczan

Nie mieli litości byli zawodnicy KTH (Odrobny, Pasiut i Laszkiewicz) dla swoich byłych kolegów z Krynicy. Jastrzębie rozbiło mineralnych bez większych oporów.

1928 KTH Krynica – JKH GKS Jastrzębie 0-11 (0-6, 0-3, 0-2)
0:1 Pasiut 5, 0:2 Zdenek 9, 0:3 Kral 10, 0:4 Bordowski 12, 0:5 Pasiut 16, 0:6 Danieluk 19, 0:7 Kulas 28, 0:8 Pasiut 30, 0:9 Kogut 37, 0:10 Labryga 43, 0:11 Kulas 47.
Sędziowali: Włodzimierz Marczuk, Wojciech Moszczyński, Sławomir Szachniewicz.
Kary: KTH – 12 – JKH GKS 0 6.
KTH: Yanin – M. Kruczek, Górecki, Horowski, Majoch, Kozak – Myjak, D. Kruczek, Pesta, Bryła, Krokosz – Pach, Dudzik, Janowiec, Zieliński, Maczuga.
JKH GKS: Odrobny (21 Feć) – Górny, Zatko, Danieluk, Kral, Bordowski – Bryk, Labryga, Urbanowicz, Pasiut, Laszkiewicz – Flasar, Marzec, Zdenek, Prochazka, Kulas – Kogut, Nalewajka.
Już początek pierwszej tercji pokazał, że zespół gości to o wiele za wysoka półka dla młodych zawodników z Krynicy. Praktycznie cały mecz toczył się do jednej bramki. W pierwszej tercji zespół KTH praktycznie nie istniał, choć w dwóch następnych było niewiele lepiej. Jastrzębianie prowadzeni przez Laszkiewicza z Pasiutem praktycznie nie wyjeżdżali grali z tercji obronnej kryniczan. Gospodarze, mocno przestraszeni, wycofani na swoją część lodowiska próbowali się bronić, ale przyniosło to fatalne efekty i klęskę. O przewadze przyjezdnych świadczy liczba oddanych strzałów. Kryniczanom udało celnie trafić w światło bramki 8 razy, a rywalom 59. I to jest właściwie cały komentarz w tym meczu.