Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 lutego. Imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława
08/03/2017 - 09:40

Emocje na meczu Muszynianki. Konkurs w drodze powrotnej

W poniedziałek 6 marca w Muszynie doszło do kolejnego spotkania w ramach 23. kolejki Orlen Ligi siatkówki kobiet pomiędzy Polski Cukier Muszynianka Muszyna a Grot Budowlani Łódź. Spotkanie na żywo transmitował Polsat Sport.

Oto relacja Krzysztofa Pierzchały, nauczyciela wf w Zespole Szkół w Marcinkowicach i sędziego piłki siatkowej, który kolejny raz zabrał sądecką młodzież na mecz Muszynianki.

**

Tym razem nasze siatkarki były dopingowane przez młodzież z Zespołu Szkół w Librantowej pod czujnym okiem dyrektora szkoły Jarosława Roli (znanego i cenionego historyka, prezesa Sądeckiej Rodziny Katyńskiej) i Jakuba Kalicieckiego (nauczyciela wf oraz trenera siatkarek Popradu Stary Sącz) oraz ZSP-G nr 2 w Nowym Sączu pod opieką Moniki Klimek – nauczycielki wf w tej szkole, pasjonatki sportu. W wycieczce wzięło udział jeszcze kilkoro dzieci z innych szkół, którzy świetnie dostroili się do całości grupy.

Patrząc na aktualną tabelę można było przypuszczać, że będzie to jednostronny mecz z przewagą przyjezdnego zespołu, bowiem Muszynianka zajmowała 7. miejsce zdobywając do tej pory 25 punktów, natomiast łodzianki mają na koncie dwukrotnie więcej punktów, plasując się w tabeli na 3. pozycji.

Rzeczywistość jednak okazała się zgoła odmienna, gdyż przy odrobinie szczęścia można było się pokusić o zwycięstwo za 3 punkty.

Zarówno pierwszy, jak i drugi set przebiegał pod dyktando Muszynianki, ale w końcówce pierwszego seta, prowadząc 23 : 20, a w drugim 24 : 18 nie postawiły symbolicznej „ kropki nad i”.

Sytuacja z końcówki drugiego seta dowodzi, że w siatkówce nie ma rzeczy niemożliwych i z każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji można wyjść obronną ręką.

W trzecim secie cały czas prowadził zespół z Łodzi, a zwycięsko z tej partii wyszedł zespół gospodyń.

Czwarty set, można powiedzieć, upłynął z przewaga łodzianek i po prawie dwóch godzinach gry Muszynianka przegrała ten dziwny mecz w stosunku 1 : 3.

Słowa pochwały należą się drużynie prowadzonej przez trenera Ryszarda Litwina, bowiem jego podopieczne podjęły walkę i nie przestraszyły się naszpikowanej znanymi siatkarkami drużynie Budowlanych.

W tygodniu poprzedzającym ten mecz kontuzji na treningu doznała kapitan zespołu z Muszyny, rozgrywająca Agnieszka Rabka (kolejna siatkarka, która dołączyła do rekonwalescentek w zespole).

W zespole gości występują 4 zawodniczki, które kiedyś grały w zespole z nadpopradzkiej miejscowości, a są to: Paulina Maj Erwardt, Sylwia Pycia, Sylwia Pelc, czy nie grająca w tym spotkaniu, mierzą 202 cm wzrostu Gabriela Polańska.

Poza wymienionymi byłymi „mineralnymi” w Budowlanych grają jeszcze, jedna z najlepszych, jeśli nie najlepsza atakująca polskiej ligi, Belgijka Kaja Grobelna, Czeszka Pavla Vincourova, przyjmująca Niemka Heike Beier, czy młode, obiecujące zawodniczki: Martna Grajber, Julia Twardowska i Natalia Strózik.

Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana libero z Łodzi Paulina Maj – Erwardt.

Po meczu młodzież miała niecodzienną okazję zrobienia sobie wspólnego zdjęcia zarówno z siatkarkami z Łodzi jak i z Muszyny.

**

W drodze powrotnej odbył się konkurs tematyczny z bardzo atrakcyjnymi nagrodami, podczas którego trójka uczniów odpowiadała na różnego typu pytania z dziedziny siatkówki.

Pierwsze miejsce zajęła Agnieszka Zając z Librantowej, drugie - Kacper Ćwikiel z SP nr 15 w Nowym Sączu, a trzecie - Przemysław Janeczko z ZSPG nr 2 w Nowym Sączu.

Nagrodą za zwycięstwo w konkursie była oryginalna koszulka Muszynianki z podpisami wszystkich aktualnych siatkarek z Muszyny, za II miejsce – pika z podpisami siatkarek zespołu gospodyń a za III – szalik klubowy Muszynianki Muszyna.

Pomimo dość późnego powrotu młodzież była bardzo zadowolona, spędziła czas z dala od komputera i „komórek” biorąc udział w wycieczce sportowej i mogąc na żywo podziwiać gwiazdy polskiej ligi siatkówki.

Wielkie brawa należą się tez wymienionym wcześniej opiekunom, którzy poświęcając własny czas wolny, zaszczepiają swoim podopiecznym „bakcyl sportu”.

Krzysztof Pierzchała

Mecz ligowy siatkarek Muszynianki


Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020