Wtorek, 23 kwietnia. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
07/09/2019 - 16:50

Dwa tysiące uśmiechniętych ludzi biegło dziś w Muszynie [WIDEO, ZDJĘCIA]

Ponad dwa tysiące osób startowało dziś (w sobotę 7 września) w Życiowej Dziesiątce X Tauron Festiwalu Biegowego. Na metę w Muszynie przybiegali zmęczeni, ale uśmiechnięci.

Rywalizację mężczyzn wygrał Kenijczyk Mathew Kosgei, który uzyskał wynik 28:24. Tuż po nim, przy wielkim aplauzie kibiców zgromadzonych przy Centrum Rekreacji i Sportu Zapopradzie w Muszynie, finiszował ulubieniec sądeczan - Henryk Szost. Rekordzista Polski w maratonie uzyskał wynik 28:55.

Henryk Szost

Najlepszą z Polek została Katarzyna Jankowska - mistrzyni kraju na 5000 m, która uzyskała wynik 32:44. Zawodniczka Podlasia Białystok zajęła trzecie miejsce open, poprawiając polski rekord trasy, wynoszący 33:04. Za zwycięstwo w klasyfikacji „Najlepsza Polka” oraz rekord dostanie 12 000 zł. Fot. TK

Katarzyna Jankowska

Więcej na festiwalbiegowy.pl

Życiowa Dziesiątka z finiszem w Muszynie. Biegli Polacy, Anglicy, Słowacy, Kenijczycy...

Międzynarodowa była Życiowa Dzisiątka, której meta zostałą wyznaczona w Muszynie. Bieg końćzył się o 12.30 i jedynie kilka osób nie zmieściło się w czasie. Organizatorzy poczekali jednak na wszystkich. - Nikogo nie zostawiamy samego - mówiła wręczająca medale legendarna polska biegaczka, Wanda Panfil.