Wtorek, 23 kwietnia. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
02/10/2019 - 18:30

Dwa brązowe medale sądeckich kajakarzy na Mistrzostwach Świata w Hiszpanii

Z hiszpańskiego La Seu d’Urgell reprezentacja Polski, w której składzie byli Sądeczanie, przywiozła do kraju dwa brązowe medale oraz dwie kwalifikacje olimpijskie. Jak przyznają przedstawiciele związku, oczekiwania przed mistrzostwami były większe.

- To nie były do końca udane Mistrzostwa Świata dla Reprezentacji Polski w slalomie kajakowym w La Seu d’Urgell. Jeden finał, brązowy medal w zespołach i w mikstach, dwie kwalifikacje olimpijskie w konkurencjach C-1 mężczyzn i K-1 kobiet, to dorobek naszej reprezentacji - nie można ukrywać, że liczyliśmy na więcej - komentują przedstawiciele Polskiego Związku Kajakowego.

Pierwszy z brązowych medali zdobyła polska drużyna K-1 w składzie: Dariusz Popiela, Michał Pasiut, Krzysztof Majerczak, która miała 3,82 sekundy straty do zwycięzców, czyli Hiszpanów. Drugie miejsce zajęli Czesi, tracąc do mistrzów 0,99 sekundy. Polacy w trakcie startu otrzymali dwa karne punkty.

Drugi brązowy krążek polska drużyna zdobyła w konkurencji mikstów. Osada w składzie Marcin Pochwała i Aleksandra Stach wywalczyła medal na zakończenie Mistrzostw Świata. Kwalifikacje olimpijskie udało się uzyskać w konkurencjach C-1 mężczyzn i K-1 kobiet.