Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 25 maja. Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
10/10/2018 - 17:45

Dlaczego Sandecja chce przeprowadzić badanie opinii wśród kibiców?

Śladem m.in. Lecha Poznań, Śląska Wrocław i Wisły Kraków, Sandecja Nowy Sącz przeprowadza badanie opinii swoich kibiców. Każdy sympatyk Klubu może je wyrazić w specjalnej, internetowej ankiecie.

Do udziału w badaniu opinii kibiców zachęca kibiców Tomasz Michałowski prezes Sandecji.

- Głównym celem badania  jest poznanie opinii kibiców na tematy dotyczące działalności klubu w mijającym sezonie i wyciągnięcie wniosku na przyszły rok. Przeprowadzi je niezależna sportowa firm badawcza Sport Analytics - tłumaczy Michałowski.

Proces badawczy będzie dotyczył następujących aspektów funkcjonowania
klubu:

  • Frekwencja na meczach Sandecji Nowy Sącz
  • Bezpieczeństwo w dniu meczowym
  • Ty jako kibic
  • Usługi i infrastruktura klubu
  • Kontakt kibiców z klubem
  • Sprzedaż biletów

- Badanie oparte jest na standardach badawczych wykorzystywanych w klubach europejskich. Dotyczyć będzie w zasadzie wszystkich kwestii związanych z komfortem kibica na stadionie w Nowym Sączu - wyjaśnia analityk Paweł Chmielowski. - Zresztą nie tylko, bo w badaniu również znajduje się część otwarta, do wypełnienia z dowolnymi spostrzeżeniami na temat
rozwoju Sandecji - tłumaczy Chmielowski.

- Zgodnie z konwencją statystyczną, usunięte zostaną wartości odstające (przypadkowe i nierealne). Badanie zostanie przeprowadzone na reprezentatywnej próbie kibiców klubu. Dzięki założonej metodologii z 95 proc. pewnością osiągamy 3 proc. błędu statystycznego. Struktura populacji znana jest dzięki wcześniejszym badaniom populacji kibiców,  tak w trakcie poprzednich działań analityczno-statystycznych realizowanych na nasze potrzeby,  jak i innych firm badawczych - tłumaczy Paweł Chmielowski.

- Samo narzędzie oparte jest o dobre praktyki z klubów zachodnioeuropejskich. Z założenia badanie powinno być cykliczne. Pierwszy pomiar pomoże klubowi zwrócić uwagę na niektóre aspekty jego działalności. Kolejne zaś będą już oceniały jego pracę. Obserwując badania np. w Premier League zauważaliśmy, że ich cykliczność jest kluczem do sukcesu w rozwoju relacji z kibicami - dodaje Chmielowski.

Cel badania jest jasny. Ma pomóc w przygotowywaniu rozwiązań najważniejszych problemów, podnosząc równocześnie jakość relacji z kibicami. Dostęp do ankiety internetowej będzie otwarty od poniedziałku 8 października od godziny 9 do piątku 12 października do godz. 22. Ankietę można wypełnić na stronie sandecja.badanie.net

Dla kibiców, którzy wezmą udział w badaniu przygotowano atrakcyjne nagrody: 3 karnety na rundę wiosenną, 10 zestawów upominkowych, 3 piłki z autografami, oraz koszulkę klubową z podpisami zawodników.

Artykuł sponsorowany

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu


Majowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach