Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 8 grudnia. Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza
06/04/2019 - 18:55

Czy w tym roku ruszy budowa stadionu Sandecji?

Czy w tym roku rozpocznie się budowa nowego stadionu Sandecji przy ul. Kilińskiego w Nowym Sączu? Wiadomo tylko, że na podstawie aneksowanej umowy z pracownią projektową, do 1 września został przesunięty termin uzyskania prawomocnego pozwolenia na budowę tego obiektu.


Według pierwotnej umowy miasto miało dysponować tym dokumentem w czerwcu. 28 stycznia br. został jednak sporządzony do umowy aneks, zgodnie z którym pracownia projektowa ma czas do 28 czerwca na złożenie wniosku o pozwolenie na budowę, a do 1 września ma uzyskać prawomocne pozwolenie na realizację inwestycji.

Przypomnijmy, że dokumentację projektową przygotowuje pracownia z Białej Podlaskiej, która w czerwcu ubiegłego roku wygrała przetarg na to zadanie.

Czytaj także: Wiemy, kto zaprojektuje nowy stadion Sandecji w Nowym Sączu

Skąd takie przesunięcie? Jest ono spowodowane zmianami w założeniach projektowych inwestycji, między innymi zastosowaniem rozwiązań technicznych obniżających nieco koszty budowy.

- Zmieniliśmy trochę funkcjonalność głównego budynku stanowiącego integralną część tego obiektu sportowego, jak również funkcjonalność głównej trybuny - mówi Artur Bochenek, wiceprezydent Nowego Sącza. - Chodzi między innymi o dołożenie powierzchni, którą można będzie wykorzystywać komercyjnie. Mam tu na myśli wygospodarowanie dodatkowych pomieszczeń, które można będzie wynająć  albo użytkować we własnym zakresie.

Takie posunięcie wymagało pewnego przeprojektowania. Dlatego też został podpisany aneks do umowy.  Wspomniane korekty mają także sprawić, że inwestycja będzie nieco tańsza. Chcemy, aby ten budynek był częściej wykorzystywany, niż tylko w trakcie rozgrywek meczowych.

Jak informuje Monika Zagórowska z Biura Prasowego UM, prace projektowe są obecnie w trakcie realizacji.

- Urząd miasta oczekuje na uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach -  Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska (to instytucja prowadząca wyżej wymienioną sprawę) wystąpiła do Małopolskiego Powiatowego Inspektora Sanitarnego oraz do Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie z wnioskiem o opinię, co do potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko dla przedmiotowego przedsięwzięcia - stwierdza Zagórowska.

[email protected], fot. arch. Sądeczanin, wizualizacja/Urząd Miasta w Nowym Sączu.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu