Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 października. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
18/10/2019 - 22:10

Co tam się stało? Aż pięć goli straconych w Mielcu

Nie tak sądeccy kibice wyobrażali sobie wyjazd na mecz ligowy do zaprzyjaźnionej Stali Mielec. Owszem, to miejscowi byli faworytami, ale wynik jest bardzo daleki od oczekiwań

Dla biało-czarnych mecz rozpoczął się korzystnie, bowiem już po pięciu minutach rywalizacji Maciej Małkowski strzelił pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Najpierw brazylijski pomocnik Thiago próbował pokonać bramkarza Stali, ale ta sztuka mu się jednak nie udała, natomiast kiedy do piłki dopadł już 34-latek, to Sandecja wyszła na prowadzenie w rywalizacji.

Pomimo efektownego rozpoczęcia, później wszystkie gole zdobywali gospodarze. Jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Łukasz Janoszka, natomiast Stal wyszła na prowadzenie za sprawą Bartosza Nowaka. To on w 53 minucie na gola zamienił rzut karny.

Po zmianie stron Nowosądeczanie na wiele sposobów próbowali przynajmniej wyrównać stan rywalizacji, ale kluczowe dla losów meczu okazało się ostatnie 10 minut. To wówczas piłkarze z Mielca zdobyli aż trzy bramki, ustalając tym samym wynik tego spotkania.

Dwa razy do siatki trafił Mateusz Mak, a było to w 81 i 85 minucie meczu. Kolejne trafienie, na 120 sekund przed upływem regulaminowego czasu spotkania dołożył Wojciech Lisowski.

Stal Mielec - Sandecja Nowy Sącz 5-1 (1-1)

Łukasz Janoszka 38', Bartosz Nowak 53' (k), Mateusz Mak 82', 85', Wojciech Lisowski 88' - Maciej Małkowski 5'.

Żółte kartki: Wojciech Lisowski, Seweryn Kiełpin - Damian Chmiel, Paweł Nowak (asystent trenera), Michal Piter-Bučko.

Stal: Seweryn Kiełpin - Wojciech Lisowski, Mateusz Żyro, Mateusz Bodzioch, Krystian Getinger - Paweł Olszewski (46' Szymon Stasik), Grzegorz Tomasiewicz (80' Lukáš Bielák), Josip Šoljić, Bartosz Nowak, Łukasz Janoszka (46' Mateusz Mak) - Andreja Prokić.

Sandecja: Krzysztof Baran - Adrian Basta, Michal Piter-Bučko, Marcin Flis (77' Tadeusz Socha) - Dominik Kun, Radosław Kanach, Thiago, Damian Chmiel (80' Mariusz Gabrych) - Maciej Małkowski, Kamil Ogorzały, Miłosz Kałhur.

(MŚ). Fot. Jarosław ParaDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)