Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 24 października. Imieniny: Arety, Marty, Marcina
25/06/2013 - 09:42

Ciężary. Tomasz Kowal wicemistrzem Europy Strongman

W Radzionkowie zakończyły się mistrzostwa Europy Strongman. W zawodach udział wzięło 10 siłaczy, w tym kryniczanin Tomasz Kowal, który wywalczył srebrny medal.

- Rywalizowaliśmy w 7 konkurencjach – opowiada Tomasz Kowal. – O podium walczyło 10 zawodników, w tym czterech Polaków. – Pierwsza konkurencja to było przeciąganie Tir-a na czas, co zawsze było moja mocną stroną. Następnie było wyciskania szkockiej belki. Mnie się udało osiągnąć rezultat 190 kg. Lepszy był tylko Ukrainiec. Następnie był spacer z walizkami 200 kg, zegar, martwy ciąg, czyli unoszenie samochodu. Trudna była szósta konkurencja, bo składająca się z dwóch etapów. W pierwszym to był załadunek (kegi-beczki po 100 kg każda) na podest i na koniec spacer „buszmena” z ciężarem 400 kg!!!Na koniec były schody, niezwykle wyczerpująca konkurencja. Trzeba było zataszczyć na górę trzy klocki o wadze 225 kg, 250 kg i 280 kg.
Zawody stały na wysokim poziomie.
- Rywalizacja była bardzo zacięta. – kontynuuje Tomasz Kowal. – Dodatkowo walkę utrudniał upał. Człowiek się bardzo pocił, a to też nie ułatwiało trzymanie tak dużych ciężarów. Udało mi się zając drugie miejsce i tytuł wicemistrza Europy. Ten wynik to efekt ciężkiej pracy na treningach. Jestem z siebie dumny. Bardzo dziękuję firmie Gramet oraz Erbet. Bez nich trudno byłoby mi się przygotować do tych zawodów. Dziękuję wszystkim kibicom, którzy dodają mi otuchy i wspierają podczas zawodów. Teraz kilka dni będę odpoczywał, a później rozpocznę przygotowania do World Cup.
Klasyfikacja końcowa:
1. Mateusz Baron
2. Tomasz Kowal - Krynica
3. Rafał Kobylarz
Warto przypomnieć, że Tomasz Kowal to nie tylko wielki i silny mężczyzna. Ma tak samo wielkie serce angażując się w wiele akcji charytatywnych pomagając dzieciom poszkodowanym przez los. Za swoją działalność został wyróżniony m.in. przez Sądeczanina tytułem „Siłacz o wielkim sercu”.
W najbliższą niedzielę TVP Sport przedstawi relację z mistrzostw Europy w Radzionkowie. Początek transmisji godz. 13.10.
(JEC)
Fot: Arch. Tomasza Kowala
 


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)