Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
24/10/2013 - 08:40

Ciężary. Sądeczanin na podium mistrzostw Polski

W Przylesiu koło Opola odbyły się III Mistrzostwa Polski w wyciskaniu klasycznym sztangi leżąc , którego organizatorem był Polski Związek Kulturystyki – Fitness i Trójboju Siłowego.

W zawodach wziął udział sądeczanin z klubu Genesis Nowy Sącz Dariusz Legutko. Nasz zawodnik zaprezentował się bardzo dobrze. W kategorii seniorów do 83 kg – wynikiem 145 kg wywalczył X miejsce w rywalizacji – Open. Natomiast wśród zawodników „Masters - 40-49 lat wynik 145 kg wystarczył na zajęcie II miejsca.
- Pierwsze podejście zaliczone technicznie, drugie 150 kg też i uważam, że powinno być zaliczone. – opowiada Dariusz Legutko - Niestety sędziowie uznali, że „spaliłem” (2:1). Podobnie było za trzecim razem. Szkoda, bo siła była na zaliczenie 155 kg. Organizacja zawodów stała na dobrym poziomie, sala, oprawa artystyczna, itd, również. Dlatego warto było jechać i wystartować. Szkoda tylko, iż ze względów zdrowotnych nie mogę wstrzelić się z dobrą formą na zawody w tym roku. Ten srebrny medal Mistrzostw Polski chciałem dedykować mojemu już nieżyjącemu ojcu.
(JEC)
 


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)