Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
07/08/2014 - 11:00

Bieganie. Srebro Szymona Kulki w Gdańsku

W sobotę w Gdańsku odbyły się Mistrzostwa Polski na 10 km w biegu ulicznym pod nazwą 21. Biegu Św. Dominika. Bardzo dobrze zaprezentował się Szymon Kulka z Ropy (ULKS Lipinki), który uplasował się na II miejscu zdobywając tym samym tytuł wicemistrza Polski.
Zwycięzcą okazał się Artur Kozłowski z MULKS MOS Sieradz. Wygrał on z Kulką o 5 sekund. III miejsce zdobył Emil Dobrowolski LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża. W całym biegu – ogólna klasyfikacja - zwyciężył reprezentant Kenii.

10.PARSZCZYŃSKI Łukasz, POL – 0:31:07

Warto pamiętać, że jest to już trzeci krążek Szymona zdobyty na tegorocznych Mistrzostwach Polski, zaś drugi w kategorii seniorów.
3 sierpnia w Bochni wystartowali w biegu na 10km zawodnicy ULKS Lipinki – Paweł Smędowski i Tomasz Pociecha- XXI Memoriał Majora Bacy. Bardzo wysokie 5 miejsce zajął Paweł Smędowski, zaś Tomasz Pociecha sklasyfikowany został na 11. miejscu. Zwyciężył zawodnik z Uzbekistanu Andrey Petrov przed Adry Stażinskijm z Puław i Adamem Czerwińskim z WKS Wawel Kraków.

Na zdjęciu Szymon Kulka z lewej strony u góry.

Więcej informacji o Szymonie Kulce znajduje się w tym miejscu.