Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
06/06/2018 - 18:25

Biegacze z dziesięciu państw wzięli udział w Run 4 a Smile dla Kacperka

Jubileuszowa V edycja międzynarodowego Biegu Run 4 a Smile organizowanego przez Studentów Wyższej Szkoły Biznesu - National Louis University już za nami.

Run 4 a Smile
 W tym roku Sądeczanie oraz studenci WSB-NLU pobiegli po uśmiech 8-letniego Kacperka Matusika, cierpiącego na niedowład nóg i rąk oraz epilepsję, podopiecznego Stowarzyszenia Sursum Corda.  Podczas tegorocznego biegu na leczenie chłopca udało się zebrać ponad 16 tys. zł.

W sobotę na terenie Miasteczka Galicyjskiego zebrało się blisko 500 biegaczy w różnym wieku ( w tym 112 przedszkolaków, 67 uczniów klas 1-3, 77 uczniów klas 4-6, 55 uczniów klas VII i gimnazjalistów, 238 dorosłych). Wśród startujących było 60 obcokrajowców z 9 różnych krajów - Iranu, Indonezji, Kazachstanu, Ukrainy, Białorusi, USA, Rosji, Indii, Maroko.

Run 4 a Smile

Dzieci przed startem do biegu rozgrzewali piłkarze Sandecji, a przed biegiem głównym rozgrzewkę przeprowadził Krzysztof Jaworski.

Zwycięzcą tegorocznej edycji okazał się Łukasz Marmol z czasem 12,46 min (stający po raz piąty na podium podczas Run 4 a Smile).  Najlepszą z kobiet w głównym biegu okazała się Sonia Miczołek (czas: 15:37), która wyprzedziła Barbarę Grucę, zwyciężczynię poprzednich czterech edycji, jedynie o 1 sekundę. W kategorii bieg dla przedszkolaków wygrali Karol Mleczko i Klaudia Żelasko. W biegu dla uczniów klas I – III najlepszymi okazali się Kamil Tokarczyk i Joanna Horodyska, zwycięzcami biegu w kategorii klasy IV – VI zostali Kacper Ślęzak i Karolina Kosoń natomiast w kategorii VII klasy i gimnazjaliści wygrali Krzysztof Czerwiński oraz Anna Matula.

Run 4 a Smile: już po biegu
Po biegu głównym na scenie pojawili się goście specjalni Violka Marcinkiewicz oraz No Brothers Acoustic Duo.

Run 4 Smile to ogromny sukces całego zespołu - około 70 wolontariuszy składających się m.in. ze studentów WSB-NLU oraz 35 sponsorów i 14 partnerów wydarzenia Główną inicjatorką i organizatorką Run 4 a Smile  jest dr Justyna Sokołowska Woźniak - nauczyciel akademicki Wyższej Szkoły Biznesu - National Louis University.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)