Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 lipca. Imieniny: Aleksego, Bogdana, Martyny
28/03/2017 - 16:40

Bieg Muszynianki 2017. Startują biegi Szlakiem Wód Zdrojowych

Już 22 kwietnia pobiegniemy na 5 km w urokliwej Muszynie. Wzorem ubiegłego roku czekają nagrody finansowe w kategoriach wiekowych oraz pamiątkowy medal na mecie. Warto już dziś się zapisać!

Bieg Muszynianki inauguruje tegoroczne zmagania w Grand Prix Małopolski 2017. Przypomnijmy, 31 grudnia 2016 roku biegaliśmy w Gorlicach w Biegu Sylwestrowym, a wyniki biegu na 10 km tradycyjnie zostaną zaliczone do klasyfikacji generalnej cyklu.

Impreza w Muszynie to również pierwszy akt mini cyklu Biegów Szlakiem Wód Zdrojowych, w który wejdą także Bieg „Zdroje Piwniczna” (Wierchomla, 17.06), Bieg „Cechinianki” (Muszyna/Złockie, 1.07) oraz - premierowo – Bieg „Kryniczanki” (Krynica-Zdrój, 29.07).

W Biegu Muszynianki pobiegniemy ponownie na terenach Centrum Rekreacji i Sportu Zapopradzie, przy basenach rekreacyjnych (al. Zdrojowa 4, 33-370 Muszyna). Tak jak w ubiegłym roku zapraszamy na szybką trasę przełajową, która będzie sprzyjać rywalizacji oraz rekreacji.

ZAPISY

W ubiegłym roku w Muszynie triumfowali Juri Vykchopen (15:43) oraz Katarzyna Albrycht (17:40). Uzyskane wyniki to rekordy tej trasy.

Tak jak w ubiegłym roku, zwycięzców wyłonimy w klasyfikacjach wiekowych: 18-29, 30-49 i 50+ lat. W każdej przewidujemy nagrody finansowe - 300, 200 i 100 zł dla biegaczy z miejsc I-III.

Ponadto wyniki open (bez nagród) zostaną zaliczone do cyklu Grand Prix Małopolski 2017. 

W pakietach startowych do biegu głównego otrzymacie m.in. naturalną i wysokozmineralizowaną wodę Muszynianka.

Nie ma limitu uczestników. Decyduje kolejność wniesienia opłaty startowej - 10 zł.  Środki w całości zostaną przekazane na cel charytatywny - Fundusz stypendialny im. Braci Potoczków, wspierający uzdolnioną młodzież z terenu Sądecczyzny.

Na mecie na pierwszych 200 uczestników czekać będą wyjątkowe medale, nawiązujące do charakteru cyklu i tworzące w komplecie niepowtarzalną pamiątkę z biegów Szlakiem Wód Mineralnych. Niebawem zaprezentujemy wam projekty poszczególnych medali.

Rywalizacji dorosłych towarzyszyć będą biegi dzieci i młodzieży na dystansach 400 i 1000m. Uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy i upominki.

Współgospodarzami Biegu Muszynianki są Fundacja Sądecka, Fundacja „Festiwal Biegów", Urząd Gminy Muszyna oraz Spółdzielnia Pracy Muszynianka, producent naturalnej wody mineralnej.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


lipcowy miesięcznik