Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 29 lutego. Imieniny: Antoni, Oswalda, Romana
02/06/2019 - 13:15

Barwny korowód małych piłkarzy w Dniu Dziecka przeszedł ulicami Muszyny

W Dniu Dziecka ulicami Muszyny przeszedł dziecięcy korowód, złożony przede wszystkim z zawodników z Polski, Serbii, Słowacji i Rumuni, biorących udział w międzynarodowym turnieju piłkarskim. Uroczysta dekoracja i wręczenie nagród, a także występy artystyczne dopełniły Poprad Muszyna CUP.

W Muszynie zakończył się dwudniowy (31 maja-1czerwca) III Turniej Poprad Muszyna Cup 2019 zorganizowany z okazji Dnia Dziecka.

W piątek rozgrywki prowadzono w grupach po cztery drużyny, a w sobotę odbyła się część pucharowa, która wyłoniła zwycięzców.

Na murawie stadionu MKS Poprad Muszyna spotkało się ponad 200 młodych piłkarzy do lat 10, z partnerskich samorządów Powiatu Nowosądeckiego: Rumunii (powiat Salaj), Serbii (Obrenovac), Słowacji (Stara Lubownia) oraz Polski (powiaty wejherowski i hajnowski). Oczywiście nie zabrakło gospodarzy: MKS Muszyna Poprad.

W dwóch kategoriach wiekowych (roczniki 2009 i 2010) zwyciężyły drużyny Powiatu Wejherowskiego.

Wszystko było tak, jak na turnieju dorosłych! Na trybunach piłkarzy dopingowali liczni kibice, którzy za swoimi drużynami przyjechali z odległych stron Polski i Europy.

Humory i zapał do gry wszystkim dopisały.

Pomysłodawcą Porad Muszyna CUP jest radny powiatowy Stanisław Sułkowski, który zapowiada, że turniej będzie się rozwijał. W przyszłym roku planuje zwiększenie  liczby drużyn w nim uczestniczących,  które przyjadą z Niemiec i Włoch.

W części artystycznej wystąpili laureaci XIII Festiwalu Muszyńskie Nutki oraz uczestników zajęć MGOK.

Organizatorem Porad Muszyna CUP jest Komisja Turystyki i Sportu Rady Powiatu Nowosądeckiego, Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna oraz Akademia MKS Poprad Muszyna.

(MK) fot. aut.Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020