Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lipca. Imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji
04/12/2017 - 21:10

Bajkowa zima w Beskidzie Sądeckim. Trasa na Cyrlę w obiektywie naszego czytelnika [ZDJĘCIA]

Otrzymaliśmy od naszego stałego czytelnika serię zdjęć, jakie wykonał podczas swojej rodzinnej wycieczki w niedzielę i chciał ukazać wszystkim mieszkańcom regionu piękno Sądecczyzny. Chętnie prezentujemy więc uroki lokalnej przyrody w pięknej zimowej scenerii.

- Piękne mamy trzeba przyznać te nasze sądeckie tereny. Nie trzeba przecież daleko odjeżdżać od miasta, a już mamy klimat zupełnie jak z bajki. Byliśmy ze znajomymi na Cyrli, a to tylko jakiś 1,5 godziny piechotą od Rytra, skąd my wyszliśmy w niedzielę czerwonym szlakiem - napisał pan Waldemar, nasz czytelnik i miłośnik pieszych wycieczek po górach.

Schronisko na Cyrli położone jest w Beskidzie Sądeckim, w paśmie Jaworzyny na wysokości 844 metrów nad poziomem morza. Nazwa wzięła się od przysiółka Rytra, czyli Cyrli. Najbliższym szczytem jest Makowica (948 m n.p.m.), a schronisko leży na polanie Cyrla, na jego południowym zboczu. Jego początki sięgają to 1999 roku, kiedy w zrujnowanym gospodarstwie utworzono punkt gastronomiczny. Oficjalna data rozpoczęcia działalności w obecnej formie to 2001.

MŚ ([email protected]). Fot. Czytelnik

Piękna zimowa sceneria na Sądecczyźnie
Idąc czerwonym szlakiem na Cyrlę w niedzielę, można było podziwiać piękne widoki.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)