Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 lutego. Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
21/08/2019 - 21:50

Alpejczyk Szymon Bębenek latem nie pauzuje, lecz trenuje na lodowcu!

Kryniczanin, alpejczyk i multimedalista Mistrzostw Polski Szymon Bębenek w lecie nie pauzuje, lecz trenuje. W lipcu spędził dwa tygodnie na nartach na włoskim lodowcu Stelvio.

Alpejczycy w lecie nie pauzują, lecz trenują. Pracują nad swoją kondycją, jeżdżą na nartach .Ci którzy mają szerszy budżet wyjeżdżają na drugą półkulę, do Nowej Zelandia lub Chile. Ci z mniejszym portfelem zostają w Europie .

21.-letni Szymon Bębenek jest jednym z najlepszych polskich alpejczyków młodego pokolenia. Reprezentuje Klub Narciarski „Gondola”. Trenuje praktycznie cały rok. Odnosi sukcesy zarówno w kraju (Białka Tatrzańska, Limanowa, Krynica, Zakopane ), jak i poza jego granicami.

-"Od tego sezonu Szymon jest już seniorem, zmienił sprzęt i czeka na sezon pełen optymizmu. Jego celem jest medal Mistrzostw Polski Seniorów" .-mówi Wojciech Bębenek, trener i ojciec Szymona. - "Drugim celem jest odbudowanie klubu narciarskiego w Krynicy i praca z młodymi narciarzami jako trener – wychowawca".

Narciarstwo alpejskie Szymon zaczął uprawiać w wieku 6 lat, zachęcony przez ojca trenera, który prowadził klub narciarski. Z czasem ta dyscyplina sportu stała się jego pasją, a nieco później również pracą.

Osiągnięcia sportowe:
2 x Mistrz Polski Juniorów 2015 (slalom gigant i dwubój slalomowy) jako pierwszoroczny
1 miejsce w Międzynarodowych Zawodach FIS w Abetone (Włochy) – slalom 2014
3 x 1 miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski – junior B
6 x złote medale i 5 X srebrne Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – junior B
 

(MK) fot. prywatne Wojciech BębenekDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020