17/09/2017 - 13:05

Adrian Danek bohaterem! Zwycięstwo w Niecieczy! Relacja z meczu Sandecji!

Sandecja Nowy Sącz odniosła zwycięstwo, grając w Niecieczy jako gospodarz meczu z Bruk-Betem Termalica. Wiele w tym spotkaniu się działo, ale kluczowa była akcja, w której wchodzący z ławki rezerwowych Adrian Danek zdobył gola i został bohaterem spotkania.

RELACJA NA ŻYWO:

KONIEC MECZU !!!

90+1: Żółta kartka dla Filipa Piszczka za faul taktyczny.

90 minuta: Sędzia doliczył 3 minuty!

90 minuta: Kamil Słaby otrzymał w tym meczu drugą żółtą kartkę. Nowosądeczanin musiał opuścić boisko.

88 minuta: Dwójkowa akcja Koleva z Dankiem, ale nie było poważnego zagrożenia dla bramki Bruk-Betu.

84 minuta: GOL !!! SANDECJA !!! ADRIAN DANEK !!! Z lewego skrzydła piłkę w pole karne wrzucił Trochim, jeden z obrońców zgrał ją pod nogi Danka, a ten bez zastanowienia uderzył przy słupku. Mamy bramkę!

82 minuta: Kolejna pechowa akcja Wojciecha Trochima. Piłka uderzona przez pomocnika Sandecji odbiła się od poprzeczki, następnie od słupka, a na koniec z linii bramkowej wybił ją Jan Mucha. Ależ niewiele brakowało!

80 minuta: Tomasz Brzyski źle wykonał rzut wolny. Łatwa strata piłki.

78 minuta: Zmiana w Sandecji. Piszczek za Dudzica.

76 minuta: Grzegorz Baran strzelił z dystansu, ale piłka poszybowała wysoko nad bramką.

73 minuta: W pierwszym kontakcie z piłką, po wejściu na boisku Danek stanął przed szansą zdobycia bramki. Pojedynek sam na sam zakończył się jednak zwycięstwem zawodnika Bruk-Betu. Dobra okazja Sandecji!

71 minuta: Roszada również w Sandecji. Adrian Danek pojawia się w miejsce Patrika Mraza.

68 minuta: Zmiana w drużynie Bruk-Betu. Schodzi Gutkovskis, wchodzi Śpiączka.

Frekwencja na trybunach nie jest imponująca...

65 minuta: Adrian Basta sfaulowany przez Kamila Słabego. Sędzia nie pokazał kartki za to starcie.

62 minuta: Krachunov złapał jakiś uraz. Na szczęście dla Sandecji może kontynuować grę.

59 minuta: Dobrze w polu karnym znalazł się Kolev, ale jego strzał przejęli obrońcy.

55 minuta: Zmiana z Bruk-Becie. Roman Gergel zastąpiony przez Patrika Misaka.

54 minuta: Kolejne rewelacyjne zagranie Bartosza Szeligi! Gdyby jego koledzy z zespołu byli bardziej skuteczni, nowosądeczanin mógł już mieć trzy asysty w tym spotkaniu! Tym razem niecelnie Gutkovskis!

52 minuta: Kolev po dograniu od Brzyskiego strzelał głową. Piłka wylądowała obok bramki.

50 minuta: Putiwcew faulował Dudzica. Żółta kartka!

50 minuta: Trochim wpadł w pole karne, strzelił lewą nogą, ale na wysokości zadania stanął bramkarz Bruk-Betu.

48 minuta. Tomasz Brzyski oddał mocny strzał na bramkę, ale z niewielkimi problemami obronił go Jan Mucha.

46 minuta: Rozpoczynamy drugą część tego meczu!

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY !!!

45+2: Ależ szansa Sandcji. Po indywidualnej akcji Trochim trafił w poprzeczkę! Było bardzo blisko!

45 minuta: Do regulaminowego czasu doliczone 2 minuty!

43 minuta: Szymon Pawłowski wbiegał w pole karne, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną

40 minuta: Tym razem gorąco w polu karnym "Pomarańczowych". Zablokowany strzał Kasprzaka!

38 minuta: Cóż za kontra Bruk-Betu! Gergel przebiegł niemal całe boisko, właściwie staną już do pojedynku sam na sam z Michałek Gliwą, ale jego strzał wylądował na słupku! Sporo szczęścia miała w tej akcji Sandecja!

37 minuta: Bartłomiej Dudzic padł w polu karnym, domagał się "jedenastki", ale sędzia inaczej ocenił sytuację.

35 minuta: Żółta kartka dla Kamila Słabego za faul na Grzegorzu Baranie.

33 minuta: Kamil Słaby przedarł się lewym skrzydłem, dobra wrzutka w pole karne, a sytuacje wyjaśnia Krachunov.

30 minuta: Kolev faulował Putiwcewa. Sędzia nie zdecydował się na pokazanie żółtej kartki.

26 minuta: Kolejne świetne dogranie Szeligi w pole karne i znów nie wykorzystane przez jego kolegów.

Zaglądamy na Twittera. Widać ten mecz jest ważny dla kibiców...

23 minuta: Szeliga zagrał dobrą górną piłkę w pole karne, ale Stefanik nie zdołał tego wykorzystać.

20 minuta: Tomasz Brzyski uderzał z około 30 metrów. Strzał był jednak bardzo niecelny.

17 minuta: Żółta kartka dla Patrika Mraza za faul w środkowej strefie boiska.

16 minuta: Stefanik próbował strzału z dystansu, ale został on zablokowany.

13 minuta: Zmiana w biało-czarnych szeregach. Dawida Szufryna zastępuje Bartłomiej Kasprzak.

12 minuta: Kontuzja kapitana Sandecji okazała się poważna. Szufryn nie jest w stanie kontynuować gry.

11 minuta: Szymon Pawłowski próbował indywidualnej akcji, ale niebezpieczeństwo oddalił Adrian Basta.

9 minuta. Dawid Szufryn ucierpiał w walce o piłkę, to jakiś uraz kolana, ale po otrzymaniu pomocy medycznej wrócił do gry.

6 minuta: Zawodnicy z Niecieczy po raz drugi starali się zagrozić bramce Michała Gliwy. Zagranie na skrzydło do Bartosza Szeligi było jednak zbyt mocne i 24-letni skrzydłowy nie był w stanie dobiec do piłki.

3 minuta: Rzut wolny dla Bruk-Betu. Stefanik zagrał w pole karne, ale tam nikt nie potrafił wykorzystać sytuacji.

1 minuta: Pierwszy gwizdek sędziego! GRAMY !!!

Znamy składy, jakie obaj trenerzy desygnowali do gry w dzisiejszym meczu:

ZAPOWIEDŹ MECZU:

Biało-Czarni w ośmiu dotychczasowych meczach zgromadzili jedenaście punktów, natomiast zespół z Niecieczy zamyka ekstraklasowe zestawienie, mając na koncie aż pięć porażek. Stawka dla Bruk-Betu jest więc bardzo wysoka, bo ewentualna porażka może grozić trzęsieniem ziemi w gabinetach władz klubu. Sandecja co prawda przystępuje do meczu bez presji, choć kibice zapewne chcieliby, aby dobrą grą zmazano plamę porażki sprzed tygodnia.

Spotkanie to będzie miało szczególny smak również dla dwóch zawodników Bruk-Betu Termalica. Bartosz Szeliga i Kamil Słaby stawiali bowiem swoje pierwsze piłkarskie kroki właśnie w Sandecji, przeciw której dzisiaj będą musieli się zmierzyć. Co ciekawe, pierwszy z wymienionych zaliczy swój jubileusz, czyli po raz 100 wystąpi na boiskach ekstraklasy.

- Z niecieczanami mierzyliśmy się do tej pory dziesięciokrotnie, a miało to miejsce w latach 2010-2015, kiedy oba zespoły walczyły o punkty w rozgrywkach pierwszej ligi. Częściej jako zwycięzcy z boiska schodzili sądeczanie, bo aż pięciokrotnie, dwa razy padł remis, zaś Termalica Bruk-Bet, bo tak nazywał się wówczas ten zespół, trzy razy mogła cieszyć się z kompletu „oczek”, a ostatnie dwie wiktorie przyszły w sezonie, w którym klub z powiatu tarnowskiego awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej - powiedział nam przed meczem Marcin Rogowski, rzecznik prasowy klubu.

Swoje święto będzie miał również gracz Sandecji, a mianowicie Grzegorz Baran, który w najwyższej klasie rozgrywkowej debiutował 27 lipca 2007 roku. Wtedy to wyszedł w pierwszym składzie Ruchu Chorzów naprzeciw drużyny Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski. Mecz ten zakończył się wygraną "niebieskich" wynikiem 4:1. Później grał również w GKS Błchatów, a od 2015 w biało-czarnych barwach. Dzisiaj ma na koncie równo 200 występów na najwyższym szczeblu rozgrywek.

- Do tego meczu podchodzą spokojnie. Bardzo chcemy, jako drużyna go wygrać. Mimo tego, że formalnie jesteśmy zespołem przyjezdnym, to tak naprawdę zagramy przecież na swoim stadionie. To z pewnością będzie nasz atut. Potrzebujemy punktów ligowych, więc będziemy musieli dać z siebie maksimum i tak się stanie - zapowiedział Kamil Słaby.