Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 6 sierpnia. Imieniny: Jakuba, Sławy, Wincentego
09/07/2019 - 09:45

Adam Kołodziej mistrzem sądeckiego Grand Prix w squashu

Na kortach Atena Sport Club w Nowym Sączu zakończyły się rozgrywki Grand Prix Nowego Sącza w squashu w sezonie 2018/19 r pod patronatem miesięcznika "Sądeczanin". Podczas całego cyklu, który składa się z dziesięciu comiesięcznych turniejów, rywalizowało 27 zawodników.

Adam Kołodziej mistrzem sądeckiego Grand Prix w squashu
Zwycięzcą w klasyfikacji generalnej, a tym samym mistrzem sądeckiego squasha, został Adam Kołodziej. Limanowianin najlepiej prezentował się w rozgrywkach i  został zdecydowanym tryumfatorem. W każdych zawodach meldował się na podium, najczęściej zajmując pierwsze lub drugie miejsce. Wicemistrzem Grad Prix okazał się Rafał Danek, na trzeciej pozycji zakończył  ubiegłoroczny mistrz Łukasz Bodziony, a tuż po za podium uplasował się Jakub Toporkiewicz.

Najmłodszym uczestnikiem squashowych zmagań był 14-letni Szymon Jackowicz-Nowak, natomiast najstarszym ponad 65-letni Władysław Malczak. Sądeckie GP rozgrywane jest od 2011r, na kortach Atena Sport Club.

Adam Kołodziej mistrzem sądeckiego Grand Prix w squashu

Organizatorzy zapraszają na kolejne, które rozpocznie się we wrześniu br. po przerwie wakacyjnej. Każdy może zagrać w squasha i potem rywalizować w turniejach. Ten sport charakteryzuje się prostymi zasadami. Oczywiście osiągnięcie wysokiego poziomu wymaga dużej ilości treningu i zaangażowania, ale dla własnej przyjemności i zdrowia już po kilku treningach można rozgrywać mecze.

Klasyfikacja generalna Grand Prix Nowego Sącza w squashu:
1. Adam Kołodziej,
2. Rafał Danek,
3. Łukasz Bodziony,
4. Jakub Toporkiewicz,
5. Piotr Polak,
6-7. Łukasz Pazgan, Dariusz Dutka,
8. Andrzej Borek,
9. Marcin Niemiec,
10. Daniel Wilk,
11. Andrzej Polak,
12. Sławomir Szkaradek,
13-14. Marek Smaga, Paweł Poremba,
15-16-17. Tomasz Łaś, Władysław Malczak, Mateusz Rakoczy,
18. Krystian Fałowski,
19. Tomasz Leśnik,
20. Jarosław Bobakowski,
22-23-24. Damian Bajerski, Przemysław Michalik, Jakub Żak,
25-26-27. Krystian Łukasik, Szymon Jackowicz-Nowak, Mateusz Trojan.

Adam Kołodziej mistrzem sądeckiego Grand Prix w squashu

Organizatorem rozgrywek jest Atena Sport Club Aneta Żmuda-Danek. Swoją cegiełkę dokładają sponsorzy: "FPHU Danek"- Bożena i Andrzej Danek oraz  Angelika i Maciej Korzym. O smaczne przekąski podczas finałowego turnieju zadbał główny operator grilla Tomasz Micigolski. Sędzią głównym cyklu jest Andrzej Borek.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)