Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
05/08/2017 - 23:05

Na Jeziorze Rożnowskim odbył się Memoriał Pływacki im. Zbigniewa Kmiecia

W sobotę na Jeziorze Rożnowskim, przy wyspie Grodzisko, odbył się kolejny Memoriał Pływacki im. Zbigniewa Kmiecia poświęcony znakomitemu sądeckiemu trenerowi sportowemu i pedagogowi.


Od kilku lat impreza przyciąga pływaków w różnym wieku i z różnych stron powiatu nowosądeckiego. Niektórzy pokonują krótki dystans, inni, bardziej zaawansowani mają bardziej wymagającą trasę. Patronat honorowy nad maratonem pełni starosta nowosądecki Marek Pławiak, a organizatorem imprezy jest m.in. Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, z szefem sądeckiego WOPR Dariuszem Gerhardtem.

- Cieszę się, że tak dużo zawodników wzięło udział w rywalizacji i że wśród nich jest sporo dzieci i młodzieży – mówił starosta Marek Pławiak. – Sam kiedyś byłem ratownikiem na Jeziorze Rożnowskim, mam wielki sentyment do tego miejsca. Gratuluję zwycięzcom i zachęcam do szlifowania swoich pływackich talentów.

Jezioro Rożnowskie zawody

Memoriał poświęcony jest pamięci Zbigniewa Kmiecia - nauczyciela w I Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Sączu. Wychowankowie wspominają go jako znakomitego pedagoga, trenera sportowego, wychowawcę kolejnych pokoleń młodzieży. Zbigniew Kmieć kochał Jezioro Rożnowskie i spędzał nad nim każdą wolną chwilę, szczególnie gdy pełnił funkcję kierownika Ośrodka Sportów Wodnych AWF Kraków w Załężu. (olsz) Fot. Maria Olszowska

Zawody pływackie na Jeziorze Rożnowskim - VIII Maraton Pływacki
Sądecki WOPR oraz Gminny Ośrodek Kultury w Gródku nad Dunajcem zorganizowały VIII już Maraton Pływacki, memoriał im. Zbigniewa Kmiecika o puchar Przewodniczącego Rady Powiatu Nowosądeckiego.


Dziękujemy za przesłanie błędu