Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 15 kwietnia. Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława
17/05/2017 - 19:00

STAŁO SIĘ! SANDECJA JEST W EKSTRAKLASIE! Będzie wielka feta w Rynku!

Choć Sandecja w środę nie grała, wyniki ostatnich meczów sprawiły, że zespół z Nowego Sącza już jest w Ekstraklasie! To naprawdę historyczny moment. Sandecja - dzięki konsekwentnemu wysiłkowi wszystkich związanych z klubem osób - piłkarzy, działaczy, sponsorów, miasta i kibiców - wspięła się na nieosiągalne dotąd wyżyny.

Sandecja w Ekstraklasie
Jeśli Sandecja na koniec rozgrywek (a mamy przed sobą jeszcze trzy kolejki spotkań) nie będzie pierwsza w tabeli 1 Ligi, to na pewno nie spadnie poniżej drugiego miejsca. Tak czy inaczej to oznacza awans - już na pewno, dzięki wynikom dotychczasowych meczów. 

- Zdecydowała matematyka, a właściwie trzy mecze, których wyniki tak dobrze się ułożyły, że już dziś jesteśmy w Ekstraklasie - mówi Marcin Rogowski, rzecznik Sandecji. - Przeważyły przegrane Miedzi, GKS i Olimpii Grudziądz. No, ale przed nami jeszcze decydujący o pierwszym miejscu w tabeli mecz z Podbeskidziem, więc zespół nie traci koncentracji. Jak uczcimy awans? Dzień po ostatnim meczu kolejki ma się odbyć wielka feta na nowosądeckim Rynku.

Zobacz też: Sandecja jest już spółką akcyjną. Kto prezesem, kto w Radzie Nadzorczej?

Miejski klub z przygotowaniami do awansu nie czekał na dzisiejszy przełom. Na specjalnej sesji radni w poniedziałek 15 maja uchwalili zmianę statusu Sandecji na spółkę akcyjną. To konieczny wymóg awansu. Zresztą tylko jeden z wymogów. Do czasu modernizacji stadionu i wymiany murawy, Sandecja będzie grała w Ekstraklasie na wypożyczonych stadionach, podpisała już umowę ze Stalą Mielec, a konkretnie z zarządzającym stadionem Stali tamtejszym MOSIR-em - donosił niedawno Przegląd Sportowy.

Na grę w Ekstraklasie wszyscy od dawna ostrzyli sobie zęby. Czy w obecnych realich można myśleć o utrzymaniu się wśród najlepszych polskich klubów. Wiele osób w to wątpi. Na pewno potrzebne będą duże pieniądze. Miasto nie bardzo jest w stanie samo je wyłożyć, więc - jak się zdaje - chętnie odda część ze stu procent swych udziałów w klubie.

Przeczytaj: Jak sądeccy radni Sandecję przekształcali

-Teraz Sandecja jest spółką prawa handlowego, co niewątpliwie daje dużą przejrzystość jeśli chodzi o funkcjonowanie klubu - mówił nam prezydent Ryszard Nowak. - Na pewno będzie łatwiej pozyskać akcjonariuszy.

Arkadiusz Aleksander, doradca prezydenta do spraw sportu też wierzy, że powołanie spółki przyciągnie inwestorów. Ich pieniądze klubowi, przed którym piętrzą się piramidalne wydatki, potrzebne są jak powietrze. (kt) Fot. Jarosław Para/sandecja.com.plDziękujemy za przesłanie błędu