Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 maja. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
07/06/2017 - 17:00

Sandecja zbroi się przed pierwszym meczem w Lotto Ekstraklasie

Sandecja ma nowego napastnika. We wtorek władze klubu podpisały dwuletni kontrakt z 24-letnim Aleksandyrem Kolewem z Bułgarii. Ostatnio grał w Stali Mielec. W środę roczną umowę zawarł też dotychczasowy zawodnik, Wojciech Trochim. Pozostaną również Michał Gliwa i Adrian Basta - wychowanek Sandecji. Późnym wieczorem klub poinformował, że dogadał się również z Bartłomiejem Kasprzakiem.

Aleksandyr Kolew
Aleksandyr Kolew to pierwsze wzmocnienie z zewnątrz przed kolejką Ekstraklasy, która rusza już w lipcu. Do tej pory Sandecja negocjowała z piłkarzami swego podstawowego składu, którzy wywalczyli awans. Udało się podpisać kontrakt także z trenerem Radosławem Mroczkowskim. W nowy sezon klub wejdzie więc już na pewno z Dawidem Szufrynem, Michałem Piterem-Bućko i Bartłomiejem Dudzicem. Najnowszy kontrakt to podpisana w środę 7 czerwca roczna umowa z Wojciechem Trochimem.

Wojciech Trochim

Zobacz też: Sandecja - kto zostaje, kto odchodzi?

O finalizowanych rozmowach z bułgarskim napastnikiem pierwszy poinformował Arkadiusz Aleksander, dyrektor sportowy Sandecji. Kolew z powodzeniem przeszedł testy medyczne. Ostatnio grał w Stali Mielec, gdzie w 15 meczach strzelił 7 goli. Jest wychowankiem Lewskiego Sofia. Z Bułgarii trafił do belgijskiego (ma obywatelstwo tego kraju) klubu KFC Dessel Sport. Grał też w AS Verbroedering Geel, Botewa Płowdiw oraz Beroje Stara Zagora.

Michał Gliwa Adrian Basta

Bartłomiej Kasprzak ma umowę obowiązującą do końca czerwca 2018 roku z zapisem, że może zostać wydłużona o następny rok. Michał Gliwa oraz Adrian Basta również podpisali roczne umowy. Klauzula o możliwości przedłużenia na kolejny rok dodana została w umowie obrońcy.

(tk) Fot. Sandecja, KT

Sandecja, Sandecja, Sandecja!
Obejrzyj kilka zdjęć z treningu zawodników Sandecji pod wodzą Radosława Mroczkowskiego.


Dziękujemy za przesłanie błędu