11/08/2017 - 18:20

Sandecja przegrała z Wisłą Płock! Druga porażka w sezonie! Przeczytaj relację!

Sandecja podejmowała w Niecieczy zespół Wisły Płock. Nowosądeczanie, pomimo sporej przewagi w końcówce meczu, nie zdołali wywalczyć choćby remisu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą relacją, opisującą ten mecz akcja po akcji.

RELACJA NA ŻYWO:

KONIEC MECZU !!!

90+3: Sędzia pokazał żółty kartonik również Michalowi Piter-Bucko.

90+2: Stępiński faulował Dudzica. Został za to ukarany żółtą kartką.

90 minut: Arbiter spotkania doliczył trzy minuty do tego meczu!

88 minuta: Wojciech Trochim z rzutu wolnego zagrał piłkę w pole karne. Ofiarnie bronią się przyjezdni.

Wieści z poziomu murawy. Sandecja uwięziła rywala na jego połowie boiska...

86 minuta: Żółta kartka dla Bartłomieja Dudzica.

84 minuta: Zmiana w drużynie Wisły Płock. Schodzi Merebaszwili, wchodzi Jose Kante.

83 minuta: Świetna akcja Sandecji! Patrik Mraz zagrał w pole karne do Adriana Basty, ale ten fatalnie przestrzelił!

80 minuta: Spiker na stadionie poinformował, że na trybunach jest tylko 2 070 osób.

78 minuta: Damian Byrtek wybił piłkę z linii bramkowej po strzale Patrika Mraza! Niesamowite!

76 minuta: Żółta kartką za faul ukarany został Dawid Szufryn.

75 minuta: Adam Dźwigała! Zawodnik gości znalazł z piłką kilka metrów od bramki. Spudłował!

74 minuta: Uderzał na bramkę Mikołaj Lebedyński, ale Michał Gliwa nie miał problemów z interwencją.

72 minuta: Ostatnia zmiana trenera Mroczkowskiego. Filip Piszczek wszedł w miejsce Mateusza Cetnarskiego.

69 minuta: Ależ okazja Wisły Płock! Furman sam na sam z Gliwą! Jego strzał był jednak niecelny.

Tymczasem w social mediach...

66 minuta: Zmiana w szeregach Wisły. Schodzi strzelec gola Biliński, a w jego miejsce Dźwigała.

64 minuta: Brzyski próbował indywidualnego ataku, ale powstrzymał go Stefańczyk.

61 minuta: Żółtą kartką ukarany Merebaszwili za faul na Dudzicu.

59 minuta: Ponownie w akcji bramkarz drużyny przyjezdnej. Tym razem wygrał pojedynek z Kolevem.

57 minuta: Zagranie w pole karne Wisły Płock. Najszybciej zareagował Kiełpin, wybijając piłkę.

53 minuta: Tomasz Brzyski zagrał do będącego w polu karnym Aleksandar Koleva, po drodze piłka odbiła się jeszcze od obrońcy i bułgarski napastnik Sandecji nie zdołał jej opanować, aby stworzyć zagrożenia przed bramką.

51 minuta: Wojciech Trochim uderzył z dystansu. Strzał był niecelny. Od bramki Seweryn Kiełpin.

49 minuta: Basta przedzierał się prawą stroną, jednak sędzia uznał, że sądeczanin faulował rywala w walce o piłkę.

47 minuta: Aleksandar Kolev próbował akcji ofensywnej, ale został powstrzymany przez obrońców Wisły.

GRAMY !!!

W przerwie dwie zmiany personalne przeprowadził trener Radosław Mroczkowski. Na boisku w drużynie z Nowego Sącza pojawili się Patrik Mraz i Wojciech Trochim, a plac gry opuścili Adrian Danek oraz Bartłomiej Kasprzak.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY !!!

45+1: Dawid Szufryn! Ależ sytuacja! Po zagraniu w pole karne z rzutu rożnego kapitan Sandecji strzelił głową, ale fantastyczną interwencją popisał się bramkarz gości Seweryn Kiełpin. Było bardzo blisko!

Sędzia doliczył dwie minuty do regulaminowego czasu pierwszej połowy!

45 minuta: Michał Gliwa otrzymał zbyt mocne podanie od jednego ze swoich obrońców, musiał walczyć o tę piłkę z zawodnikiem drużyny gości. Akcja zakończyła się gwizdkiem sędziego. Faul na bramkarzu.

43 minuta: Dwa z rzędu rzuty rożne dla zawodników z Nowego Sącza. Nie przyniosły one jednak zagrożenia pod bramką.

40 minuta: Furman ze stałego fragmentu zagrał pod bramkę Gliwy, ale bramkarz Sandecji skutecznie wypiąstkował. Okazję na dobitkę miał jeszcze Łukowski, ale piłka po jego strzale przeleciała wysoko nad poprzeczką.

38 minuta: Tomasz Brzyski sfaulował Stefańczyka. Sędzia podyktował rzut wolny.

35 minuta: Stracona bramka wybiła z rytmu Sandecję. Sporo niedokładności, biało-czarni nie mogą wyjść z połowy.

33 minuta: GOL !!! WISŁA PŁOCK !!! KAMIL BILIŃSKI !!! Dominik Furman z rzutu rożnego zagrał na bliższy słupek, tam do główki wyskoczył Biliński i pomimo asysty zawodników Sandecji zdołał skierować piłkę do siatki!

30 minuta: Cetnarski próbował strzału na bramkę, ale znów było to niecelne.

27 minuta: W pole karne z piłką przedzierał się Dudzic. Mogło być groźnie, ale zawodnik Sandecji zmarnował tę sytuację.

24 minuta: Mateusz Cetnarski wykonywał rzut wolny, ale nie było to udane zagranie.

23 minuta: Dobrze zapowiadającą się akcję Sandecji przerwał faul na Bartłomieju Kasprzaku.

Zaglądamy na Twittera...

20 minuta: Festiwal fauli mamy na boisku. Na murawie leżeli po kolei Dudzic, Furman, Kolev.

17 minuta: Rzut wolny dla Wisły, po faulu Krachunova. Furman nie zagroził bramce Gliwy.

15 minuta: Kwadrans za nami, na boisku niewiele się dzieje. Mamy niezbyt dynamiczne widowisko.

12 minuta: Kamil Biliński strzelił niemal z linii pola karnego. W efekcie piłka ledwie dotoczyła się do Michała Gliwy.

10 minuta: Rzut rożny dla drużyny z Płocka. Akcja jednak została przerwana, faulowany był Szufryn.

8 minuta. Zmiana w składzie Wisły. Za kontuzjowanego Recę wchodzi Łukowski!

5 minuta: Na środku boiska faulowany Reca. Zawodnik otrzymał pomoc medyczną, ale kulejąc opuścił murawę!

2 minuta: Nietypowa sytuacja. Dominik Furman zgłasza złą jakość piłki, gra przerwana i sprzęt został zamieniony.

GRAMY !!!

Piłkarze obu drużyn oraz sędziowie tego meczu, wyszli na murawę w biało-czerwonych szalikach, w asyście umundurowanych żołnierzy, a przed meczem odegrany został hymn. To w związku z Dniem Wojska Polskiego, władze ekstraklasy przygotowały taką oprawę na wszystkich meczach tej kolejki.

Zamy składu obu zespołów. Oficjalna grafika LOTTO Ekstraklasy.

ZAPOWIEDŹ MECZU:

- Do tej pory z drużyną Wisły Płock mierzyliśmy się czternaście razy. Wszystkie z tych meczów zostały rozegrane na zapleczu ekstraklasy. Częściej, bo aż osiem razy górą była drużyna z Mazowsza, poza tym czterokrotnie padł remis i dwa razy to my cieszyliśmy się ze zwycięstwa - powiedział nam Miłosz Jańczyk z biura prasowego Sandecji.

Biało-Czarni aktualnie znajdują się na ósmym miejscu w ligowej tabeli. Złożyło się na to jedno zwycięstwo, dwa remisy i porażka. Wisła Płock natomiast ledwie dryfuje nad strefą spadkową, ma na koncie cztery oczka, a jej bilans to wygrana, dwie przegrane i podział punktów. Matematyka wskazuje więc, że faworytem jest Sandecja.

- W środku tygodnia obie ekipy walczyły w Pucharze Polski. W środowy wieczór my pokonaliśmy 2 do 1 Miedź Legnica. Bramki dla naszej ekipy zdobył Wojciech Trochim, tę drugą w ostatniej akcji meczu. Wisła zaś została pokonana przez imienniczkę z Krakowa po dwóch golach Ivana Gonzaleza i honorowym trafieniu Jakuba Łukowskiego - dodał Jańczyk.

Radosław Mroczkowski w meczu pucharowym zastosował rotację w składzie, z jednej strony chcąc dać szansę zawodnikom spoza pierwszego wyboru, a z drugiej oszczędzając szeregi na rywalizację z Wisłą Płock. Na mecz w Legnicy nie pojechali więc Tomasz Brzyski, Lukas Kuban, Aleksandar Kolev i Michal Piter-Bucko.

- Nie mamy szerokiej kadry, to dwudziestu zawodników, do tego na treningach pojawia się młodzież. Był to dla nas ważny mecz, ale nie wszyscy nasi piłkarze mają regularną szansę pokazać się w meczach o stawkę, więc ta próba miała dać nam odpowiedź, to wykładnik. Pierwsza połowa nie była dobra, natomiast wynik się obronił. Jeśli chodzi o grę, analiza da nam jej obraz. Podkreślam, że poważnie podeszliśmy do meczu, musimy racjonalnie kadrą zarządzać - mówił po meczu trener.

Wiemy już, że w składzie Sandecji nie znajdą się od dawna kontuzjowany Maciej Małkowski i nadal pauzujący za czerwoną kartkę Grzegorz Baran. Poza tym wszyscy zawodnicy nowosądeckiej drużyny są do dyspozycji szkoleniowca.

Mecz pomiędzy Sandecją a Wisłą Płock rozegrany zostanie w sobotę o godzinie 15:30!