Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
29/07/2017 - 08:15

Sandecja przegrała z Legią Warszawa grając w osłabieniu! Relacjonowaliśmy to na żywo. Przeczytaj!

Zawodnicy z Nowego Sącza mierzyli się z trudnym wyzwaniem. Rywalizowali na boisku z aktualnym Mistrzem Polski i uczestnikiem poprzednich rozgrywek Ligi Mistrzów. Biało-Czarni dzielnie walczyli, postawili twarde warunki, ale to zespół ze stolicy wygrał 2:0. Kluczowym momentem meczu była czerwona kartka dla Grzegorza Barana!

RELACJA NA ŻYWO:

KONIEC MECZU!!! OSTATNI GWIZDEK SĘDZIEGO!!!

Bramka autorstwa Michała Kucharczyka.

90+4: GOL dla Legii! Michał Kucharczyk! Indywidualna akcja zawodnika z Warszawy zakończyła się podwyższeniem wprowadzenia, wbiegł on w pole karne gości z Nowego Sącza, urwał się obrońcom i z ostrego konta skierował piłkę obok interweniującego Michała Gliwy. Rezultat na tablicy wyników to 2:0 dla gospodarzy!

90+2: Nagy faulowany przez Kasprzaka. Legia Warszawa nadal napiera na Sandecję.

90 minuta: Sędzia do meczu doliczył dodatkowe cztery minuty!

86 minuta: Jędrzejczyk ucierpiał w starciu z Michalem Piterem-Bucko. Sędzia nie skorzystał z żółtej kartki.

Wieści z Twittera: Zawodnicy z Nowego Sącza grają na fioletowo, dyrektor sportowy natomiast dziś na niebiesko.

82 minuta: Legia znów przycisnęła, zamyka Biało-Czarnych na ich połowie.

79 minuta: Płamen Kraczunow wybija piłkę z pola karnego Sandecji. Legia szukała swojej okazji w krótkich podaniach.

77 minuta: Nagy po raz kolejny uderza z dystansu. Michał Gliwa jednak pewnie złapał piłkę.

75 minuta: Zmiana w drużynie z Nowego Sącza. Bartłomieja Dudzica zastąpi Maciej Korzym.

Bramka zdobyta przez Legię Warszawa.

72 minuta: GOL dla Legii! Kasper Hamalainen zdobywa bramkę! Wprowadzony chwilę wcześniej do gry Hamalainen dopadł do piłki, której nie zdołał skutecznie wybić czeski obrońca Biało-Czarnych. Następnie dokładnie przymierzył sprzed pola karnego i umieścił piłkę w siatce! Sandecja traci pierwszego gola w ekstraklasie.

68 minuta: Trener Magiera dokonuje zmiany. Na boisku Hamalainen za Hlouska.

Zaglądamy na Twittera. Mecz generuje wątki polityczne!

64 minuta: Kolejna akcja Legii. Nagy wbiegł w szesnastkę, ale przegrał pojedynek z bramkarzem Sandecji.

60 minuta: Jędrzejczyk próbował znaleźć piłką w polu karnym Hlouska. Nic z tej akcji nie wyszło.

57 minuta: Hlousek zagrał w pole karne, tam zaatakować próbował Sadiku, ale sprawę wyjaśnił Gliwa.

54 minuta: Roszada również w Sandecji. Aleksandar Kolev zmienia Patrika Mraza.

54 minuta: Zmiana w Legii Warszawa. Schodzi Pasquato, wchodzi Guilherme.

52 minuta: Szansa dla Sandecji. Filip Piszczek znalazł się w polu karnym, ale strzał nie zagroził Arkadiuszowi Malarzowi.

49 minuta: Krachunov ostro atakuje Sadiku. Sędzia odgwizdał faul. Skończyło się bez kartki.

47 minuta: Legia próbowała ataku lewym skrzydłem. Skończył go problem z opanowaniem piłki przez Kucharczyka.

ROZPOCZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ! OBIE DRUŻYNY BEZ ZMIAN W SKŁADZIE!

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY!

45 minuta: Sędzia doliczył jedną minutę do pierwszej połowy!

45 minuta: Pasquato ponownie próbował uderzenia z dystansu. Piłka przeleciała nad bramką.

43 minuta: Legia cały czas na połowie przeciwnika, Warszawiacy nie mają pomysłu jak to wykorzystać.

41 minuta: Rzut wolny dla Legii z odległości 17 metrów. Mocno uderzył Nagy, ale Gliwa był na posterunku!

37 minuta: Jedna z nielicznych akcji ofensywnych w wykonaniu Sandecji. Bartłomiej Kasprzak szarżował lewą stroną boiska, udało mu się urwać spod opieki zawodnika Legii, ale wbiegając w pole karne przegrał pojedynek indywidualny z Czerwińskim. Na koniec jeszcze faulował piłkarza gospodarzy.

33 minuta: Sadiku mocno uderzył z linii pola karnego. Uderzenie ląduje na bocznej siatce. Było blisko!

30 minuta: Obraz gry nie zmienia się, Nowosądeczanie ustawieni w pełnej defensywie, nastawia się na przetrwanie akcji, wybijanie piłek. Legia próbuje rozegrania w ataku pozycyjnym.

28 minuta: Sandecja broni się całym zespołem. Legia nieustannie na połowie przyjezdnych, próbując wrzutek w pole karne.

25 minuta: Szybka reakcja trenera Mroczkowskiego! Zmiana! Schodzi Trochim i na boisko wchodzi Krachunov!

Faul w wykonaniu Grzegorza Barana.

21 minuta: CZERWONA KARTKA dla Grzegorza Barana! Zawodnik Sandecji brutalnie faulował Michała Kopczyńskiego, to było niebezpieczne i sędzia wyrzucił go z boiska. Biało-Czarni w osłabieniu!

Na murawie wyrównana walka. Element złośliwości wkracza na Twittera.

17 minuta: Ponownie Pasquato. Zobaczył, że Michał Gliwa wyszedł z bramki i próbował go przelobować. Bardzo niecelnie.

15 minuta: Pasquato z Legii spróbował uderzenia z dystansu. Piłka przeleciała jednak obok słupka.

12 minuta: Biało-Czarni w natarciu! Dudzic świetnie z prawego skrzydła dograł do Trochima w pole karne gospodarzy, ten jednak nie zdołał celnie dograć do Filipa Piszczka. Brakuje nieco dokładności, jest problem z wykończeniem akcji, ale walczy Sandecja!

11 minuta: Tomasz Brzyski z Sandecji wykonywał rzut wolny. Nie było to udane zagranie.

9 minuta: Filip Piszczek próbował przedrzeć się przez obronę gospodarzy. Zatrzymał go Czerwiński.

7 minuta: Sandecja odważnie przystąpiła do meczu. Ofensywne nastawienie!

5 minuta: Dobrze zapowiadała się akcja Sandecji. Trochim popędził lewym skrzydłem, dograł do ustawionego w polu karnym Bartłomieja Kasprzaka, a ten po urwaniu się obrońcy próbował dograć górną piłkę do Filipa Piszczka. Ta jednak została wybita przez defensorów Legii.

2 minuta: Pierwsza akcja Legii Warszawa zakończona przez gwizdek arbitra. Asystent zasygnalizował pozycję spaloną.

GRAMY !!!

17:55. Piłkarze obu drużyn już na murawie!

17:50. Sandecja zagra dzisiaj w swoim drugim komplecie strojów. Nietypowo, bo na fioletowo!

17:40. Trybuny stadionu powoli się zapełniają.

17:35. Legia Warszawa rozpocznie ten mecz w następującym zestawieniu.

17:30. Znamy skład biało-czarnych na to spotkanie w Warszawie.

ZAPOWIEDŹ MECZU:

Legia Warszawa to jeden z najbardziej utytułowanych klubów w Polsce. Dwanaście tytułów mistrzowskich, tyle samo wicemistrzostw, rekordowe osiemnaście pucharów kraju oraz cztery superpuchary. Od kilku lat niemal co sezon zespół ze stolicy skutecznie stara się o te największe trofea na lokalnym podwórku, natomiast w ubiegłych rozgrywkach, wreszcie po dwudziestu latach “Wojskowi” przebili bramy piłkarskiego nieba, czyli Ligi Mistrzów.

Sezon 2017/2018 nie zaczął się dla legionistów zbyt dobrze. Dotkliwa porażka z Górnikiem Zabrze, następnie tylko remis na własnym stadionie z Koroną Kielce. W rozgrywkach europejskich też trudno jest doszukiwać się pozytywów, gdyż pierwszy z dwóch meczów eliminacyjnych z FK Astana, zawodnicy Legii przegrali niemal zamykając sobie drogę do ligi Mistrzów. Jedyną szansą na zmianę sytuacji jest wysoka wygrana nad drużyną z Kazachstanu w drugim spotkaniu, co w obecnej sytuacji wydaje się dla nich niewykonalne. Dzisiaj czeka na nich jednak Sandecja!

- Jedziemy do Warszawy z pełną wiarą w siebie, własne możliwości i z pozytywnym nastawieniem. Nasz przeciwnik teoretycznie jest faworytem, wystąpi na własnym obiekcie, ale sportowo Legia ma sporo problemów, jej gra i wyniki daleko odbiegają od oczekiwań kibiców. Powalczymy o zwycięstwo - powiedział Grzegorz Haslik, prezes Sandecji.

Sandecja przystępuje do meczu z zupełnie innej sytuacji. Skazywana na porażkę zarówno z Lechem Poznań, jak i z Arką Gdynia, oba te mecze zdołała zremisować. Następnie przyszło pucharowe zwycięstwo z Wartą Sieradz, gdzie biało-czarni zaaplikowali rywalowi aż pięć bramek. W drużynie wszyscy są zdrowi, o motywację zespołu dbano na kilkudniowym zgrupowaniu pod Warszawą, gdzie piłkarzy ulokowano już po środowym meczu. Odliczanie do prestiżowego meczu trwa!

Początek rywalizacji o godzinie 18:00. Zapraszamy na relację na żywo w tym materiale!