Piątek, 29 marca. Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona
28/02/2018 - 18:05

Limanowa: Tym razem zagrali dla Stanisława. Zobacz turniej charytatywny

Kolejny turniej charytatywny z cyklu "Zagraj dla..." odbył się w ten weekend w Limanowej. Tym razem środki zebrane w ramach turnieju przekazane zostały dla Stanisława Pietrygi - zasłużonego działacza piłkarskiego Limanowszczyzny.

Turniej odbył się 24 i 25 lutego na hali sportowej przy Zespole Szkół Samorządowych nr 3 w Limanowej. Całkowity dochód z wydarzenia zostanie przekazany na zakup sprzętu medycznego, rehabilitację oraz leczenie Stanisława Pietrygi - zasłużonego dla Limanowej działacza piłkarskiego.

W ramach dwudniowego turnieju odbyły się rozgrywki drużyn piłkarskich. Na uczestników i kibiców czekały również liczne konkursy, aukcje i loterie. Dzięki wydarzeniu udało się zebrać kwotę 32, 695 tysięcy złotych!

Pierwszego dnia rozgrywki rozpoczęły się od turnieju Młodzików. Najlepszą drużyną okazała się AP Limanovia 2, która w meczu finałowym pokonała  AP Limanovię 3. Trzecie miejsce przypadło w udziale Sokołowi Słopnice, który okazał się lepszy od Płomienia Limanowa. Królem strzelców został Jakub Kaim (Sokół Słopnice), a najlepszym bramkarzem Adrian Leśniak (AP Limanovia 2).

Kolejną rozgrywką był turniej Orlików, w którym najlepszą drużyną również okazała się AP Limanovia 2. W meczu finałowym pokonała Sokoła I Słopnice. Trzecie miejsce dla Sokoła II Słopnice.
Królem strzelców wśród Orlików został Patryk Mrózek (AP Limanovia 2), a najlepszym bramkarzem wybrano także zawodnika AP Limanovii 2 - Sebastiana Pacha.

Następną i jednocześnie najliczniejszą kategorią w Turnieju Charytatywnym była kategoria "OPEN" - zagrało w niej 19 drużyn.
W meczu finałowym, bardzo zaciętym i emocjonującym drużyna FB Wojtas minimalnie pokonała świetnie dysponowany Orkan Niedźwiedź. Trzecie miejsce przypadło drużynie GM Meble, która pokonała Domex. Królem strzelców został Marcin Krywoborodenko (FB Wojtas), a najlepszym bramkarzem wybrano Mariusza Pałkę (FB Wojtas).

Drugi dzień turnieju rozpoczęły rozgrywki Oldbojów. Turniej wygrał Transblach, który w finale 3:1 pokonał Mordarkę. GM Meble po zwycięstwie nad Sokołem Słopnice zajął 3 pozycję.
Królem strzelców został Franciszek Mrózek, a najlepszym bramkarzem Zbigniew Kulewicz (obaj Transblach).

W turnieju Trampkarzy wystąpiło 10 zespołów, a w finale bratobójczy pojedynek stoczyły dwa zespoły MKS Limanovia. Ostatecznie lepszą ekipą okazała się Limanovia 2. Trzecie miejsce dla Sokoła Słopnice , który pokonał Płomień 2 Limanowa. Królem strzelców Jakub Bugajski (Sokół Słopnice), a najlepszym bramkarzem wybrano Patryka Osinko (MKS Limanovia 2)

Ostatnim turniejem był Turniej Żaków. Po rzutach karnych turniej wygrał Płomień Limanowa. Drugie miejsce dla Dunajca Nowy Sącz. W meczu o trzecie miejsce AP Mam Talent pokonało LKS Rupniów. Najlepszym bramkarzem został Bartłomiej Pawłowski, a królem strzelców Oskar Tomczuk (obaj Dunajec Nowy Sącz).