12/09/2015 - 17:35

Piłka ręczna. Wysoka wygrana Olimpii/Beskid!

Pierwsze na prowadzenie wyszły podopieczne trener Lucyny Zygmunt. Nowy nabytek sądeczanek Smbatian, po przeprowadzeniu efektownej akcji skierowała piłkę do celu.

Na następne trafienie trzeba było czekać do piątej minuty gdy za sprawą Krawieckiej odpowiedziały przyjezdne. W kolejnych minutach gra była dość wyrównana o czym świadczą wyniki 5:4 w 12. minucie i 7:7 w 18. Chwilę później na prowadzenie wyszły gdańszczanki gdy bramkę zdobyła Pasternak. Do końca pierwszej połowy meczu gospodynie zdołały jednak odwrócić wynik na swoją korzyść (skuteczna Leśniak) i zakończyły tę partię wygraną 15:14.

W drugiej połowie było równie ciekawie. Po pięciu minutach gry, m.in. po golu Lipskiej na tablicy wyników wyświetlił się rezultat 19:16 dla AZS. Sygnał do odrabiania strat dała Smbatian (17:19) a do remisu 19:19 w 38. minucie doprowadziła Leśniak.

Jeszcze na szesnaście minut przed końcem gry po 23. Chwilę później trafiła Figiel i Olimpia/Beskid dowiozła swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie PGNiG Superigi do końca!

Olimpia/Beskid Nowy Sącz- AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 33:27 (15:14)

MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz: Sach, Szczurek – Stelmakh, Leśniak, Małek, Figiel, Janik, Lesik, Motak, Basiak, Olejarczyk, Stokłosa, Smbatian, Nocuń, Golec.

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk: Dobrowolska, Sielska – Pasternak, Mazurek, Stachowska, Dąbrowska, Strzałkowska, Osadcha, Lipska, Ciura, Klonowska, Karwecka, Skonieczna, Tomczyk, Neitsch.