18/10/2015 - 11:40

Piłka ręczna. Ogromne emocje w meczu Olimpii/Beskid

Ostatni w tabeli UKS PCM Kościerzyna, beniaminek ligi, podejmował we własnej hali Olimpię/Beskid Nowy Sącz (3 pkt. w tabeli). Gospodynie w dotychczasowych pięciu meczach PGNiG Superligi, zanotowały komplet… porażek.

Już pierwsze minuty meczu pokazały, że pojedynek będzie zacięty. Po dziesięciu minutach gry, przyjezdne z Nowego Sącza prowadziły 5:4 (bramka Smbatian). Miejscowe potrafiły się jednak przebudzić i po pięknej serii prowadziły nawet 9:6! Sądeczanki nie zamierzały jednak składać broni i do końca pierwszej połowy, wyniki na tablicy pokazywał rezultat 12:12.

Zawodniczki Męczykowskiego poczuły szansę. W przeciągu niemal kwadransa aż osiem razy trafiały do bramki gości, same tracąc raptem jedno trafienie (sic). Na kilkanaście minut przed końcem potyczki, było 20:13 dla UKS PCM.

Podopieczne trener Zygmunt mimo to nie chciały się poddawać. Nocuń do spółki z Lesik robiły co mogły i głównie dzięki temu duetowi, w Kościerzynie znów zrobiło się gorąco. Wynik 22:20 dawał nadzieję Olimpii/Beskid. Niestety, miejscowe potrafiły wykorzystać każdą chwilę dekoncentracji w szeregach rywala i dowiozły wygraną jednym „oczkiem” do końca.

Pierwsza zdobył punktowa zespołu z Kościerzyny w tym sezonie, stała się faktem.

UKS PCM Kościerzyna - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 24:23 (12:12)

UKS PCM: Kordunowska-Lupa, Liskowska - Belter 5, Mokrzka 4, Wasak 4, Jakubowska 4, Górna 3, Borysławska 3, Wójcik 1 oraz Białek, Ziółkowska, Żukowska, Sus.