Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
12/12/2015 - 10:55

Piłkarki Glinika czwarte w MP! „Wielki niedosyt”

Wysokie czwarte miejsce w Finale Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-16 w futsalu wywalczyły piłkarki nożne Glinika Gorlice (grające do spółki z Tarnovią – przyp. red.).

gLINIK gORLICE, PIŁKA NOŻNA, sĄDECZANIN.INFOW eliminacyjnym turnieju rozgrywanym w Krakowie gorlickie zawodniczki osiągały następujące wyniki:

Glinik Gorlice – Gimnazjum Tryńcza 7-2,

Glinik Gorlice – Bronowianka Kraków 2-1,

Glinik Gorlice – Naprzód Sobolów 2-0,

Glinik Gorlice – Respekt Myślenice 5-2,

Glinik Gorlice – Victoria Gaj 4-5.

Zwycięstwo w turnieju kwalifikacyjnym napawa wielkim optymizmem w kontekście udziału w Finale Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U-16 w Częstochowie.

Wyniki Glinika w finałowym turnieju:

Glinik Gorlice – Rekord Bielsko Biała 5-1,

Glinik Gorlice – Gol Częstochowa 2-0

Mecz ćwierćfinałowy: Glinik Gorlice – Stomil Olsztyn 2-0

Mecz półfinałowy: Glinik Gorlice – Bronowianka Kraków 4-3 zweryfikowany ostatecznie jako walkower 0-5 za grę zawodniczki, która powinna pauzować za dwie żółte kartki

Mecz o III miejsce Glinik Gorlice – Naprzód Sobolów 2-5

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Futsalu Kobiet do lat 16 odbywały się w hali Polonia przy ulicy Dekabrystów w Częstochowie. Gospodarzem imprezy był klub UKS GOL Częstochowa. Drugi dzień zmagań a szczególnie końcówka turnieju przebiegała w bardzo nerwowej atmosferze. Skutkiem tego był zweryfikowany wynik pojedynku pomiędzy zespołami Glinika Gorlice a Bronowianką Kraków. Na boisku lepsze okazały się zawodniczki Glinika, jednak po upływie kilkunastu minut, delegatura PZPN zweryfikowała jako walkower 5:0 na korzyść drużyny z Krakowa, co wywołało falę protestów i doprowadziło do przerwania imprezy na 45 minut. Komisja oglądała zapis wideo, który potwierdził występ nieuprawnionej zawodniczki a wokół Mistrzostw w kuluarach zrobiło się nerwowo. Zespół Glinika Gorlice nie chciał przystąpić do meczu o trzecie miejsce na znak protestu, dopiero za namową organizatorów, dziewczyny ostatecznie wyszły na parkiet. W spotkaniu finałowym triumfował Rolnik Głogówek pokonując Bronowiankę Kraków 4:1 i to zawodniczki Rolnika wyjechały ze złotymi medalami.

Medale oraz puchary wręczali przewodniczący Komisji Futsalu Bogdan Duraj, wiceprzewodniczący Grzegorz Morkis, wiceprezydent miasta Częstochowy Krzysztof Łoziński oraz radny Sejmiku Województwa Śląskiego Stanisław Gmitruk.

 Wyniki imprezy:

Glinik Gorlice – KKP Stomil Olsztyn 2:0

Rolnik Głogówek – Rekord Bielsko – Biała 3:1

Bronowianka Kraków – Unifreeze Górzno 5:3 po dogrywce

Naprzód Sobolów – Gimnazjum Istebna 1:0

KKP Stomil Olsztyn – Unifreeze Górzno 2:3

Rekord Bielsko – Biała – Gimnazjum Istebna 5:5 karne 1:2

Glinik Gorlice – Bronowianka Kraków 4:3 zweryfikowany na 0:5

Rolnik Głogówek – Naprzód Sobolów 2:0

Mecz o 7 miejsce: KKP Stomil Olsztyn – Rekord Bielsko – Biała 2:1

Mecz 5 miejsce: Unifreeze Górzno – Gimnazjum Istebna 1:0

Mecz o 3 miejsce: Glinik Gorlice – Naprzód Sobolów 2:5

Mecz finałowy: Bronowianka Kraków – Rolnik Głogówek 1:4

Klasyfikacja końcowa:

1. Rolnik Głogówek

2. Bronowianka Kraków

3. Naprzód Sobolów

4. Glinik Gorlice: Derus Agnieszka, Hynek Aleksandra, Piwowarczyk Karolina, Trytek Katarzyna, Wałaszek Paulina, Wrona Julia, Zegarlicka Aleksandra, Witek Daria, Skrypak Paulina, Kosiba Wiktoria, Mikulska Zuzanna, Kubisz Joanna, Klimek Katarzyna, Barcz Bogusława, Dąbrowska Sylwia. Trenerzy: Łukasz Brzeziański, Jacek Ćwik, kierownik: Marian Radziak, Łukasz Madej

5. Unifreeze Górzno

6. Gimnazjum Istebna

7. KKP Stomil Olsztyn

8. Rekord Bielsko Biała

9. GOL Częstochowa

10. OKS Stomil Olsztyn

11. Victoria Gaj

12. Gawra Chorzów

- Szkoda niewykorzystanej szansy. Dziewczęta mogły walczyć w Finale Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-16 z Rolnikiem Głogówek. Przygoda dobiegła końca i z wielkim niedosytem wracamy do codziennych zajęć. Nie będziemy długo jednak długo rozpamiętywać. Już 20 grudnia w hali gorlickiego OSiR-u odbędzie się eliminacyjny turniej Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-18. Otrzymaliśmy również możliwość organizacji turnieju eliminacji Halowych Mistrzostw Małopolski Juniorek Starszych oraz będziemy gospodarzem Finału Halowych Mistrzostw Małopolski Juniorek Młodszych. Nasza praca z dziewczętami została doceniona. Postawa naszych dziewczyn rokuje na przyszłość i trzeba zrobić wszystko aby zapewnić im jak najlepsze warunki do gry. Liczymy na ujęcie sekcji kobiet w budżecie GKS Glinika Gorlice a to z kolei zależy od dotacji na 2016 rok. Oby docenili nas i gorliccy radni wraz z burmistrzem Rafałem Kuklą na czele – mówi Łukasz Brzeziański, trener gorliczanek.

Źródło: własne; Ł.B. 
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu