Wtorek, 23 kwietnia. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
07/09/2015 - 08:35

Piłka nożna. Grały niższe ligi. „To jeszcze nie jest to”

Prezentujemy wyniki niższych lig piłkarskich z naszego regionu, które grały w ostatni weekend.

W trzeciej lidze po passie trzech zwycięstw z rzędu, odmłodzony Poprad Muszyna notuje zderzenie z rzeczywistością, choć z podopiecznymi trenera Marcina Manelskiego nie jest tak źle. Po remisie z Porońcem drużyna z uzdrowiska musiała uznać wyższość Wisły Sandomierz. Bramka dla miejscowych padła jednak dopiero na sześć minut przed końcem meczu.

VI kolejka III ligi:

Garbarnia Kraków - Hutnik Kraków 1-3

Marek Masiuda 26 - Mariusz Sierakowski 18, Jerzy Kołakowski 41, Patryk Kołodziej 72

Wolania Wola Rzędzińska - Unia Tarnów 2-3

Dominik Minorczyk 76, Marcin Furmański 81 - Artur Biały 21, 48, 63

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Korona II Kielce 4-2

Paweł Czajkowski 21, 35, 70, Kamil Dziadowicz 46 - Adam Zawierucha 15, 49

Poroniec Poronin - Wisła II Kraków 1-4

Rafał Gadzina 49 - Jakub Bartosz 17, Jakub Mordec 46, Piotr Żemło 68, Mathieu Scalet 90

Wisła Sandomierz - Poprad Muszyna 2-1

Daniel Chorab 4, Bartosz Szepeta 84 (rzut karny) - Piotr Saratowicz 60

Czarni Połaniec - Podhale Nowy Targ 3-1

Sebastian Ryguła 28, Piotr Obierak 39, Piotr Mazurkiewicz 68 - Jarosław Lizak 37

Sparta Kazimierza Wielka - Beskid Andrychów 4-2

Mateusz Wołowski 5, 43, Krzysztof Kozieł 29, Patryk Oleksa 67 - Maciej Stróżak 52, 87

Cracovia II Kraków - Soła Oświęcim 1-2

Krzysztof Szewczyk 75 - Paweł Cygnar 31, Mateusz Gleń 47

Spartakus Daleszyce - Łysica Bodzentyn 4-0

Piotr Ostrowski 7, Bartosz Gębura 30, Władysław Kabaniuk 88, Kamil Blicharski 90

Arcyciekawy mecz w Rytrze zakończony wysokim remisem 3-3. Takim samym wynikiem zakończył się pojedynek rezerw Sandecji z GKS-em. – Wynik nie cieszy do końca. Prowadziliśmy po pierwszej połowie już 3-1. Po przerwie musiałem dokonać czterech zmian, gdyż juniorzy mieli mecz w małopolskiej lidze wojewódzkiej. Posypała się obrona, rywal wykorzystał nasze błędy, ale mecz mimo że walki, mógł się podobać – mówi Andrzej Kuźma opiekun Sandecji II.   W tabeli przewodzi Lubań (15 pkt.), Sandecja II i Barciczanka mają po 13 „oczek”.

Limanovia Limanowa - Jarmuta Szczawnica 4-0

W A klasie na czele tabeli Kolejarz. Stróżanie po trzech wygranych z rzędu tym razem rozgromili starosądeckiego Sokoła. – Budujemy nowy zespół. Doszło już do nas kilku zawodników, widać postęp, ale to jeszcze nie jest to czego oczekiwałbym. Liga jest długa, do liderowania podchodzimy na spokojnie – nie ukrywa w rozmowie z naszym portalem trener zespołu ze Stróż Marek Zagórski.

LKS Świniarsko - Dunajec Nowy Sącz 2-1

W najniższej klasie rozgrywek tym razem padły aż 33 bramki. Najwyżej wygrał LKS Ubiad. Prowadzi Biegoniczanka (12 pkt.) przed Ubiadem i Zawadą (po 7 pkt.).