Czwartek, 18 kwietnia. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy
22/06/2016 - 04:45

Euro 2016. Polska - Ukraina 1:0. Gola strzelił Błaszczykowski

Reprezentacja Polski pokonała wczoraj zespół Ukrainy 1:0 po golu Jakuba Błaszczykowskiego. - Może to nie był najpiękniejszy mecz, ale liczy się, że zdobyliśmy punkty i wyjdziemy z grupy - mówił po zejściu z boiska kapitan Robert Lewandowski.

Lewandowski mógł być z meczu niezadowolony. Podobnie jak Kapustka i Milik, nie wykorzystał idealnej, wydawałoby się, sytuacji i w trzeciej minucie nie trafił do bramki Ukraińców. Udało się to na szczęście Błaszczykowskiemu, dzięki któremu Polacy mogą się już przygotowywać do sobotniego spotkania ze Szwajcarią. Będzie to już mecz 1/8 finału Euro 2016.

Niewykorzystana sytuacja Lewandwskiego z pierwszych minut meczu omal nie zemściła się na nas. Prawie cudem uniknęliśmy rzutu karnego, a przez kilkanaście minut pierwszej połowy Ukraińcy zepchnęli polską reprezentację do głębokiej obrony.

Nie było łatwo pokonać nie mających nic do stracenia Ukraińców. Atakowali często i równie często strzelali. 93 minuty na stadionie w Marsylii ciągnęły się w nieskończoność. W pierwszej połowie bramce Fabiańskiego raz po raz zagrażali Jarmolenko, Zinczenko i Konoplianka. Podobnie było w drugiej połowie. Na szczęście Fabiański był w formie, a wprowadzony po przerwie Błaszczykowski przepięknym trafieniem w 53 minucie wyjaśnił, kto tu jest najlepszy.

Biało-czerwoni znów zagrali dobrze jako drużyna. Wyróżnił się Pazdan. Swoją szansę nareszcie dostał ulubieniec kibiców - Bartosz KapustkaZagrał niemal do końca meczu, omal nie strzelił gola, ale złapał też drugą żółtą kartkę i na pewno nie zagra przeciwko Szwajcarom. (tek) Fot. Twitter/Archidiecezja Krakowska