Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 2 lipca. Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana
03/12/2016 - 23:05

Dwóch trenerów Akademii Sandecji na stażu w VFL WOLFSBURG!

Trenerzy Akademii Sandecji: Jerzy Czernecki oraz Kamil Biel w najbliższy poniedziałek (5 grudnia) rozpoczynają tygodniowy staż trenerski w jednej z najlepszych akademii piłkarskich w Europie, jaką jest Akademia VfL Wolfsburg.


Trenerzy będą mieli okazję uczestniczyć w zajęciach treningowych grup młodzieżowych, a także seniorskich niemieckiego klubu. Będą poznawać struktury szkolenia w Niemczech oraz w samym klubie VfL Wolfsburg. Ich wyjazd jest możliwy dzięki firmom, które pokryły w części koszty.

- Wraz z Jurkiem Czerneckim dowiedzieliśmy się o możliwości odbycia stażu w VLF Wolfsburg ze strony internetowej. Po kontakcie z organizatorem i szybkich konsultacjach postanowiliśmy jechać. Wyjazd ten będzie świetną okazją do poznania jak w praktyce funkcjonuje jedna z najlepszych akademii piłkarskich w Europie. Dodatkowo w programie będzie możliwość uczestnictwa w treningach z pierwszą drużyną VLF Wolfsburg, która na co dzień występuje w Bundeslidze - powiedział Kamil Biel.

- Mam nadzieję, że zdobędziemy nowe doświadczenia trenerskie, które będą procentowały w naszej dalszej pracy z korzyścią dla naszych podopiecznych. Piłka nożna jest dyscypliną rozwijająca się bardzo dynamicznie, dla tego trzeba przewidzieć wszystkie zmieniające się aspekty tego sportu i brać je pod uwagę w szkoleniu młodzieży. Za kilka lat football będzie wyglądał zdecydowanie inaczej niż dzisiaj i chcemy być na to przygotowani. Jesteśmy zadowoleni, że będziemy mieli możliwość podpatrzenia w jaki sposób pracują trenerzy i jaką filozofię szkolenia wyznają potentaci z VFL Volfsburg. Dziękuję bardzo kierownikowi naszych drużyn Marcinowi Bocheńskiemu, który mocno przyczynił się do zorganizowania tego wyjazdu - dodał Jerzy Czernecki.

Warto przypomnieć, że w roku 2009 popularne "Wilki" zdobyły Mistrzostwo Niemiec, a sześć lat później wicemistrzostwo, Puchar oraz Superpuchar kraju. Od początku obecnego sezonu występuje w nim gwiazda naszej kadry - Jakub Błaszczykowski. Ponadto niemiecki klub prowadzi sekcję kobieciej piłki nożnej, w której również odnosi ogromne sukcesy, m.in. dwukrotne wygranie Ligi Mistrzyń i Mistrzostwa Niemiec. Również tam mamy swoją przedstawicielkę - Ewę Pajor.

- Jeśli się uczyć to tylko od najlepszych. Dlatego uważam, że dla naszych trenerów taki staż jest najlepszą okazją do podnoszenia swoich, i tak już wysokich, kwalifikacji. Efekty tego szkolenia będą ogromnym plusem nie tylko dla Jurka i Kamila, ale także dla ich podopiecznych. Mam nadzieję, że dzięki temu w niedalekiej przyszłości Klub będzie mógł pochwalić się jeszcze większą niż obecnie liczbą utalentowanych wychowanków – dodał Marcin Rogowski z biura prasowego sądeckiego Klubu.

- Liczę, że uda się osobiście poznać Kubę Błaszczykowskiego. W mojej opinii taki wyjazd to świetna okazja do zapoznania się z trenerami pracującymi na najwyższym poziomie sportowej edukacji, jest czas na to aby porozmawiać z nimi ,,twarzą w twarz”, wymienić poglądy. Podczas kursów i szkoleń tego czasu niestety brakuje. Wierzę, że wiedza, jaką nabędziemy podczas wyjazdu zostanie chociaż w części przeniesiona na nasze, sądeckie realia - zakończył, trener drużyny U-11. (Marcin Rogowski)​


Dziękujemy za przesłanie błędu

Aktywnie w Małopolsce