Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
28/10/2015 - 07:55

Koszykówka. Triumf sądeczanek nad Słowaczkami!

W weekend odbywały się spotykania w ramach Karpackiej Ligi Koszykówki Seniorek.

Co najważniejsze, bardzo dobrze spisały się koszykarki UKS Żak Batpol Nowy Sącz, które po dwóch wygranych meczach wyjazdowych prowadzą w ligowej tabeli.

BKM Bardejov – UKS Żak Batpol Nowy Sącz  67:71 (17:15, 17:13, 16:22, 17:21)

Skład i zdobyte pkt: Sabina Kosakowska 20 pkt. (4 x 3), Angelika Ostasiewicz 10, Anna Orzeł 10, Natalia Popiół 9, Magdalena Jabłońska 9, Diana Kosakowska 9, Angelika Aleksander, Dominika Pociecha, Karolina Rola, Natalia Frączek.

Zwykle w potyczkach tych dwóch drużyn  zdecydowanie górą były sądeczanki. Tym razem zespół gospodyń rozegrał bardzo dobre spotkanie stawiając poprzeczkę bardzo wysoko. W szóstej minucie trzeciej kwarty Słowaczki prowadziły już różnicą 14 „oczek” (48:34) i wydawało się, że tym razem wygrają to spotkanie. Sądeckie koszykarki jednak nie odpuściły i w ciągu następnych trzech minut odrobiły straty kończąc tą kwartę remisem 50:50. W ostatniej części meczu, mimo dobrej gry rywalek, przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

BK Eilat Presov- UKS Żak Batpol Nowy Sącz  54:77 (19:25, 7;17, 19:18, 9:17)

W tym meczu przez cały czas dominowały przyjezdne kontrolując przebieg spotkania. Kolejny mecz sądeczanki rozegrają we własnej hali  14 listopada a przeciwnikiem będzie zespół ze Starej Lubovnii.

Skład i zdobycze punktowe:                                      aktualna tabela:

Sabina Kosakowska        17 pkt.

Angelika Ostasiewicz      14   2 x                   1. ŻAK-Batpol Nowy Sącz   4     7      306:28                                                                                                 Anna Orzeł       13                           2.CBK Kosice                        3     6      129:107

Angelika Ciuła                  6                            3.BKM Bardejov                    3     5      242:209

Oliwia Kukulak                 5                            4.Tydam Kosice                     2     4      169: 90

Diana Kosakowska           5                           5.ŻBK Roznava                      3      4      129:164

Magdalena Jabłońska        4                          6.Tarnawa Dolna                    2      3      118:120

Karolina Rola                     4                          7.SSK Stara Lubovnia            3     3      181:249

Natalia Popiół                     7                          8.Eilat Presov                         3      3      154:247

Dominika Pociecha            2                           9. Union Press Kosice            1     1         64:66