13/12/2015 - 12:35

Dziewczęta grały w koszykówkę o Mistrzostwo Powiatu [Zdjęcia]

W hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy-Zdroju odbył się turniej koszykówki dziewcząt szkół średnich.

koszykówka, Sądeczanin.infoDo zawodów zgłosiło się 5 szkół: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy-Zdroju, Powiatowy Zespół Szkół w Muszynie, Liceum Ogólnokształcące w Grybowie, Liceum Ogólnokształcące w Starym Sączu. Stawką zawodów był tytuł Mistrzyń Powiatu Nowosądeckiego oraz awans na zawody rejonowe. Otwarcia imprezy dokonali Janina Złotnicka dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy-Zdroju oraz Stanisław Sułkowski przewodniczący Komisji Turystyki i Sportu Rady Powiatu Nowosądeckiego.

Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego zdobyło Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy-Zdroju, który uzyskał awans na zawody rejonowe (12.02.2016 r. – Nowy Sącz). Drugie miejsce zajęły uczennice z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu, trzecie z Liceum Ogólnokształcącego w Starym Sączu.

Zwycięska drużyna występowała w składzie: Katarzyna Adamczyk, Faustyna Broda, Karolina Bulanda, Paulina Ciepielas, Jolanta Górczyk, Karolina Kosztyła, Anna Lorens, Klaudia Plata, Dominika Sopata, Adrianna Bulanda, Klaudia Stachura, Danuta Świętek.

Podczas zakończenia drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami i dyplomami. Wybrano również najlepszą zawodniczkę turnieju, którą została Adrianna Bulanda z ZSP w Krynicy-Zdroju.