Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 13 lipca. Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
20/11/2015 - 08:00

Kickboxing. Sądeczanin podpisał zawodowy kontrakt!

Sądecki kickboxer Rafał Dudek na początku listopada wziął udział w gali Superkombat odbywającej się w Rumunii.

Rafał Dudek, kickboxing, Sądeczanin.infoJego rywalem był zawodnik gospodarzy Cristian Milea, Mistrz Świata WKF z 2011 roku. Dudek walczył, ale ostatecznie przegrał niejednogłośną decyzją sędziów. 

- Cóż, na wyjeździe zawsze jest ciężko wygrać na punkty. Tym razem nie udało mi się znokautować rywala i przegrałem, aczkolwiek nie czuję się przegranym. Przez trzy rundy to ja nadawałem tempo walki i goniłem rywala, który próbował walczyć z kontry – mówi Rafał Dudek.

Co ciekawe, nawet branżowe media podkreśliły, iż wynik powinien być rozstrzygnięty na korzyść Polaka. – Trudno, następnym razem będzie lepiej – nasz rozmówca nie załamuje rąk.

Nie ma prawa się poddawać, właśnie dowiedział się, że dołączył do pierwszej zawodowej grupy K-1 w Polsce! – To DSF Kickboxing Challenge z siedzibą w Warszawie. Jej założycielem jest Sławomir Duba. Grupa w swoim złożeniu chce promować sporty walki w naszym kraju, organizując widowiska na najwyższym światowym poziomie. Swoich zawodników otacza kompleksową pomocą, dzięki czemu mogą poświęcić się sportowej karierze. A tego właśnie w Polsce brakowało! – cieszy się sądecki wojownik.

- Dzięki wsparciu DSF będę miał możliwość toczenia pojedynków na świetnych galach i o najwyższe trofea, także w naszym kraju! – dodaje. Rafał Dudek, Sądeczanin.info, kickboxing

Mowa zresztą nie tylko o Dudku, bowiem także zawodnicy sądeckiego Fight House, będą mogli pokazać  się szerokiej publiczności i otrzymają szanse na rozwój swojej kariery! Pierwsze pojedynki zaplanowano już na 12 grudnia br.

- Tym bardziej zapraszamy na treningi do naszego klubu w nowej lokalizacji w centrum miasta przy ulicy Szwedzkiej 4!  Od podstaw uczymy K-1, kick-boxingu, brazylijskiego jiu jitsu! – podsumowuje zawodnik.

(RSZ)

Fot. arch. R.DudekDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)