Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
06/09/2019 - 21:50

Tauron Festiwal Biegowy: Bieg Małopolski, Krynicka Mila, Pętla i Iron Run

Tradycyjnie 10. Tauron Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdroju zainaugurowali jego młodzi uczestnicy, którzy wystartowali w Biegu Małopolski. Następnie na start wyszli starsi biegacze, Krynickiej Mili i Krynickiej Pętli. Wszyscy dopingowani przez kibiców.

Na jubileuszowy, 10. TAURON Festiwal Biegowy zapisało się ponad 10 tys. osób!  Tradycyjnie bieganie w Krynicy-Zdroju (i nie tylko) zainaugurowali (6 września) jego młodzi uczestnicy, którzy wystartowali w Biegu Małopolski.

Do finału zakwalifikowało 25 najlepszych.Zwycięzców wśród licealistów, wyłoniono jeszcze podczas eliminacji. Najlepsi okazali się Oliwa Sowa i Michał Bieniek.

W kategorii szkół podstawowych (klas 4-6) zwyciężył Kacper Janas z Biecza, a wśród dziewcząt (klas 7-8) Julia Basta z Chełmca.

Po najmłodszych przeszedł czas na starszych. Wieczorem wystartowali biegacze i biegaczki Krynickiej Mili (1609 metrów), a następnie Krynickiej Pętli (15 kilometrów) tj. Bieg im. Premiera Józefa Oleksego

Do etapowej rywalizacji przystąpili też uczestnicy Brubeck Iron Run, po raz siódmy w historii Festiwalu Biegowego. Pierwszy raz zrobili to w 2013 roku, od tamtej pory skala trudności  wzrosła. Konkurencja stała się wyzwaniem tylko dla najsilniejszych.

Natomiast o 22. 35 z krynickiego Deptaka wystartował Bieg Nocny na 7 km Przeglądu Sportowego, Bieg im. Romana Stramki, kuriera sądeckiego

Organizatorem 10. TAURON Festiwalu Biegowego jest Fundacja „Festiwal Biegów”

(MK) fot. aut. 

W piątek 6 września rusza X Tauron Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdroju
Piątek, sobota i niedziela to święto biegania w Krynicy-Zdroju. Ponad 10 tysięcy biegaczy zjedzie z całej Polski. Mnóstwo konkurencji, dystansów, do tego wspaniała zabawa i morze nagród! W tym roku organizatorzy przeszli samych siebie - podczas Festiwalu Biegowego można wygrać 650 tysięcy złotych!


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe