Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
08/09/2018 - 13:20

Krynicka Pętla po raz pierwszy dla Polaka! Wiwat Przemysław Bień!

Tauron Festiwal Biegowy: po raz pierwszy w historii Festiwalu Biegowego 15-kilometrową Krynicką Pętlę wygrał Polak – Przemysław Bień. Krynicka Pętla to najdłuższy dystans, z jakim przyszło się zmierzyć się uczestnikom pierwszego dnia 9. TAURON Festiwalu Biegowego.

Chwilę po godzinie 19, gdy krynicki deptak zaczął powoli tonąć w ciemnościach, biegacze ruszyli na 15-kilometrową trasę Krynica-Tylicz. Najwyższym punktem jest tam popularna Roma, którą zdobywano dwukrotnie. Dało to nieźle popalić uczestnikom.

Najlepiej poradził sobie Przemysław Bień, który uzyskał wynik 55:50. Tym samym biegacz klubu KS Ryglice został pierwszym Polakiem, który wygrał zmagania na dystansie 15 km w Krynicy. Konkurencja ta jest rozgrywana od 2014 roku i do tej pory zawsze górą byli Kenijczycy. Rok temu bliski wygranej był Rafał Czarnecki, jednak ostatecznie zajął drugą lokatę.

Zawodnik z Małopolski będzie miał co świętować, zwłaszcza że w sobotę czeka go duża uroczystość.

– Miałem dzień konia! - mówił dziennikarzom serwisu festiwalbiegowy.pl. - Zapisałem się tydzień temu i do wyboru miałem tylko 15 km, bo jutro jadę na wesele. Planowałem jeszcze pobiec ultra, ale nie dam rady – opowiadał na mecie szczęśliwy zwycięzca.