Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 15 sierpnia. Imieniny: Marii, napoleona, Stelii
09/09/2019 - 12:35

Bieg Młodzieży i Kibiców o Jabłko Łąckie: ściganie na zakończenie Festiwalu

Ostatnią konkurencją 10. TAURON Festiwalu Biegowego, rozgrywaną w niedzielne popołudnie, był Bieg Młodzieży i Kibiców – Bieg o Jabłko Łąckie. Dystans 600 metrów był w sam raz dla tych, którzy sami niekoniecznie trenują bieganie, a przyjeżdżają do Krynicy, by wspierać swoich najbliższych, przyjaciół i znajomych. Startują jednak w nim także szybcy zawodnicy, którzy chcą się ostro pościgać na zakończenie Festiwalu.

Bieg Kibica o Jabłko Łąckie: ostre ściganie na zakończenie Festiwalu Biegowego

Bieg Młodzieży i Kibiców – Bieg o Jabłko Łąckie rozegrany został w dwóch seriach, dla pań i panów. W tej pierwszej najszybsza była Monika Węgrzyn (2:04), przed Joanną Drabik (2:07) i Aleksandrą Niziołek (2:08).

- Bogusia, Anka, Marzena, Ela, Dorota - przedstawiły się dziewczyny z ekipy "O Co Biega Pabianice", które razem pobiegły po krynickim deptaku. – Kibicujemy Polsce, siatkarzom, Pabianicom i naszej drużynie O Co Biega, a na Festiwalu przede wszystkim uczestnikom Iron Run. No i sobie samym, bo wszystkie wczoraj pobiegłyśmy VisegRun na 35 km albo Życiową Dziesiątkę. Mięśnie dziś bolały, trochę powłóczyłyśmy nogami, ale dałyśmy radę razem przebiec jeszcze te 600 metrów. – Dla mnie Bieg Kibica miał dwa kilometry – zakończyła ze śmiechem jedna z pań – bo miałam bardzo daleko zaparkowany samochód!

Bieg Kibica o Jabłko Łąckie: ostre ściganie na zakończenie Festiwalu Biegowego

Bardzo zacięty był finisz męskiej fali, w którym Daniel Mikielski (drugi w Biegu Kibica przed rokiem) o zaledwie sekundę wyprzedził Michała Dudczaka (odpowiednio 1:45 i 1:46). Podium dopełnił Michał Setlak, również trzeci w ubiegłym roku (1:52). KW

Partnerzy Biegu Kibiców i Młodzieży:  Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)