Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 2 lipca. Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana
16/09/2015 - 06:40

Brydż na Sądecczyźnie. Zakończenie cyklu [Zdjęcia]

W ostatnią niedzielę na terenie Gminnego Ośrodka Kultury w Podegrodziu rozegrano jedenasty i ostatni turniej z cyklu Brydż na Sądecczyźnie

W brydżowych zmaganiach łącznie wzięło udział 370 osób. Byli to brydżyści z Tarnowa, Krakowa, Rzeszowa, Dębicy, Mielca, Grybowa, Gorlic, Biecza, Nowego Sącza, Bochni, Wieliczki, Wiśnicza i zaprzyjaźnieni Słowacy z Michalovic, Starej Lubovni oraz Popradu.

- Graliśmy przez 11 niedziel od 5 lipca do 13 września – konkluduje Adam Waśko organizator cyklu.

Imprezę udało się zorganizować dzięki przychylności i wsparciu starostwa powiatowego w Nowym Sączu, urzędów miast w Starej Lubovni, Nowym Sączu, Piwnicznej, Krynicy, Muszynie, Starym Sączu, Grybowie oraz urzędów gmin w Łabowej, Łącku i Podegrodziu.

- Podkreślić trzeba spore zainteresowanie miejscowych środowisk brydżem sportowym o czym świadczy duża liczba kibicujących osób. Zaprezentowaliśmy rzeszy przyjezdnych brydżystów walory Ziemi Sądeckiej. Część grających przyjeżdżała na zawody jeden lub dwa dni wcześniej, zwiedzając urokliwe miejsca, których wiele w pobliżu gdzie odbywały się turnieje – dodaje Waśko.

Tegoroczna impreza była piątą z kolei i jeśli chodzi o liczbę uczestników najliczniejszą. - Umówiliśmy się na szóste spotkanie za rok – podsumowuje nasz rozmówca.

Najlepszym zawodnikiem imprezy został Wiesław Fecko z Nowego Sącza. II miejsce wywalczył Marcin Wilczyński z Krakowa, a trzecie Ryszard Jaśkiewicz z Rożnowa. W/w zostali uhonorowani nagrodami ufundowanymi przez starostę Nowosądeckiego Marka Pławiaka.

Organizatorem cyklu było Stowarzyszenie Brydża Sportowego ALF z Nowego Sącza. 

(RSZ)Dziękujemy za przesłanie błędu

Aktywnie w Małopolsce