Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 października. Imieniny: Narcyza, Serafina, Wioletty
25/01/2018 - 15:35

„Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w Gorlicach na nowej trasie. Ruszyły zapisy

Po raz drugi w Gorlicach organizowany jest bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych. Celem biegu jest oddanie hołdu tym, którzy walczyli za Polskę, a w tym roku odbędzie się on na nowej trasie.

– Bieg (jak wszystkie w całym kraju poświęcone żołnierzom wyklętym) odbędzie się w niedzielę 4 marca. Wystartujemy na gorlickim Rynku o godzinie 12 we wspólnym starcie na trzech dystansach 800 m, 1963 m i 10 km – informuje posłanka Elżbieta Zielińska, inicjatorka i patronka honorowa biegu.

Biegacze na najdłuższym dystansie pobiegną po trasie: Rynek (start) - ul. Mickiewicza - ul. Garbarska - ul. Blich - Ropica Polska - nawrót - ul. Blich - ul. Nadbrzeżna (meta). Jest ona doskonale znana sympatykom biegania, bo ścigają się na niej co roku uczestnicy Gorlickiego Biegu Sylwestrowego. Już ruszyły zapisy do biegu.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Wolność i Demokracja, Beskidzka Inicjatywa Społeczna (kontakt: Mateusz Koszyk tel. 882 707 338, [email protected]), współorganizatorem Urząd Miejski w Gorlicach.

Program biegu:

10.00 – Otwarcie biura zawodów (Hala sportowa OSiR)
11.15 – Zakończenie wydawania pakietów startowych
12.00 – Wspólny start na dystansach 800 m, 1963 m i 10 km
14.00 – Ogłoszenie wyników, dekoracja zwycięzców oraz wręczenie nagród (Hala Sportowa OSiR)
 
Zgłoszenia drogą elektroniczną do 2 marca, a w dniu imprezy - w biurze zawodów.

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymają podstawowy pakiet startowy (numer startowy, napój i baton energetyczny). 120 osób, które najwcześniej dokonają rejestracji, otrzyma dodatkowo pamiątkową koszulkę oraz materiały informacyjne dotyczące żołnierzy wyklętych.

Po 40 osób, które uzyskają najlepsze wyniki na poszczególnych dystansach, zdobędą pamiątkowy medal.

Szczegóły, zapisy oraz regulamin dostępne na stronie biegu

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu BiegówDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)