Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 19 września. Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
18/03/2018 - 23:10

Kto chętny? Ultramaraton Podkarpacki szuka wolontariuszy

Wolontariusze są potrzebni na każdej imprezie. Bez nich nie byłoby igrzysk olimpijskich ani mistrzostw świata, nie było żadnych, nawet niewielkich zawodów sportowych. To dzięki armii ludzi z całego świata największe sportowe sławy mogą dostarczać emocji kibicom.

Podczas mistrzostw świata w lekkoatletyce osób niepełnosprawnych, o zaplecze imprezy dbało 4500 wolontariuszy. Maraton w Nowym Jorku posiłkuje się pracą 12 tys. ochotników.

Gdyby zniknęli z tras maratonów, nie byłoby komu obsługiwać punktów z wodą, udzielać informacji, pilnować depozytów i wręczać medali. Słowem, nie byłoby żadnego biegu, a już na pewno Ultramaratonu Podkarpackiego, którego wolontariusze są wizytówką i sprawcami osławionej już rodzinnej atmosfery na biegu.

Ultramaraton Podkarpacki, odbędzie się 12 maja. Będzie to jego piąta edycja, a organizatorzy poszukują wolontariuszy, zdolnych ułatwić biegaczom trudy pokonania głównego dystansu 115 km na żółtym szlaku dookoła Rzeszowa.

- Każdy jest mile widziany. W zamian za pomoc gwarantuję nocleg, wyżywienie i koszulkę - mówi Małgorzata Gałda, kierownik wolontariatu Ultramaratonu Podkarpackiego, która podkreśla, że skoro biegacze przyjeżdżają do Rzeszowa z całej Polski, to wolontariusze również mogą. Dlatego nie ogranicza się do rekrutacji wśród lokalnych miłośników biegania, stawia jednak jeden warunek.

- Oprócz adekwatnego do pogody ubrania, trzeba ze sobą zabrać uśmiech - mówi Małgorzata Gałda.

Wolontariusze chętni do pracy w strefie startu i mety, na trasie biegu i przy punktach odżywczych oraz w biurze zawodów muszą wypełnić formularz na stronie organizatora i czekać na odzew.

6. Ultramaraton Podkarpacki w KALENDARZU IMPREZ FESTIWALU BIEGÓW.

IB

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Dziękujemy za przesłanie błędu