Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
02/02/2019 - 23:25

Gorlice: młoda biegaczka i jej trenerka wyróżnione przez starostę

Już po raz trzeci starosta gorlicki przyznał stypendia sportowe. Uroczystość odbyła się na ostatniej sesji rady powiatu.

Stypendia sportowe przyznano po raz pierwszy w 2017 roku, a pobierali je wówczas: piłkarka ręczna Kinga Janik, biegacz Szymon Kulka, zapaśnik Krystian Szymczyk i narciarz alpejski Wiktor Apola. W ubiegłym roku otrzymali je siatkarka Barbara Cembrzyńska oraz ponownie Szymon Kulka i Krystian Szymczyk.

W tym roku za osiągnięte wysokie wyniki w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym zarząd powiatu przyznał stypendium czterem sportowcom i jedno wyróżnienie.

Po raz trzeci otrzymał je zapaśnik Krystian Szymczyk, zawodnik Radomskiego Centrum Szkolenia Zapaśniczego Olimpijczyk.

Kolejne stypendia po raz pierwszy trafiły do szczypiornistów z UKS Wiertmet Libusza, Damiana Klocka i Kaspra Kosiby. Czwarty ze stypendystów to siatkarz Kamil Kosiba, wychowanek UKS Jedynka Biecz, a obecnie zawodnik Klubu Piłki Siatkowej Kielce., gdzie gra wypożyczony z Asseco Resovii.

Nam jest szczególnie miło, że w gronie wyróżnionych przez gorlickiego starostę znalazła się młoda, utalentowana biegaczka z ULKS Lipinki Emilia Michalik, podopieczna trenerki Anny Wojny.

Emilia zdobyła srebrny medal w biegu przełajowym na 800 metrów podczas Finału Centralnego XXIII Ogólnopolskich Masowych Biegów Przełajowych Zrzeszenia LZS w Wolborzu w październiku. W finale wystartowało prawie 800 zawodników z dziewięciu województw, reprezentujących 33 kluby. Rozegrano 16 biegów na różnych dystansach w zależności od wieku uczestników. Na najkrótszych dystansach 800 i 600 metrów biegali zawodnicy i zawodniczki z rocznika 2008 i młodsi, a na najdłuższych 4000 i 5000 m biegaczki i biegacze z rocznika 1998 i starsi. 

Podziękowania oraz kwiaty otrzymała również od władz powiatu Anna Wojna, trenerka biegaczki.

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów
Dziękujemy za przesłanie błędu