Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 maja. Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
16/10/2018 - 09:05

Biathlonowe szkolenie w Wysowej–Zdroju

Przez trzy dni w Uzdrowisku Wysowa-Zdrój szkolili się trenerzy Polskiego Związku Biathlonu.

– Dwa lata temu szkoliliśmy się w Dusznikach-Zdroju, w ubiegłym roku w Krakowie. Tym razem na miejsce Kursokonferencji Trenerów Polskiego Związku Biathlonu wybraliśmy Uzdrowisko Wysowa-Zdrój, z którym jesteśmy związani już ponad trzy lata – informuje Dagmara Gerasimuk, prezes Polskiego Związku Biathlonu.

W tegorocznej kursokonferencji wzięło udział ponad 50 trenerów klubowych. Wśród tematów poruszanych na wykładach były między innymi: psychologia sportu, przygotowanie motoryczne oraz żywienie i suplementacja. Większość trenerów po raz pierwszy zawitała do naszego uzdrowiska i trafiła na wspaniałą pogodę.

– Wszyscy byli zauroczeni piękną jesienią, jaka panuje w Wysowej. Władze uzdrowiska przygotowały nam wspaniałe warunki do szkolenia. Smak Wysowianki znamy już od lat, ale niektórzy po raz pierwszy zobaczyli, gdzie ona jest produkowana – dodaje prezes Dagmara Gerasimuk.

Prelegentami, oprócz osób związanych z Polskim Związkiem Biathlonu na stałe, byli m. in. Wojciech HerraDawid FajerDominik GórskiGrzegorz Zydek Mateusz Gawełczyk. O przygotowaniach do sezonu 2018/2019 mówiła prezes PZBiath. Dagmara Gerasimuk.

– Już rozpoczęliśmy przygotowania do sezonu. Polskie biathlonistki są na ponad dwutygodniowych zgrupowaniu w austriackim Ramsau. Wcześniej podopieczne trenerki Nadii Biłowej przeszły serię badań w Hochfilzen. W Austrii zamelduje się także kadra seniorów oraz reprezentacja młodzieżowa. A grupa seniorek ma już za sobą zgrupowania w Ruhpolding, Obertilliach i Oberhofie – informuje pani prezes.

Warto wspomnieć, że kilka dni temu, podczas kongresu w chorwackiej miejscowości Porec, szefowa Polskiego Związku Biathlonu została wybrana do zarządu IBU (Międzynarodowej Federacji Biathlonu). Dagmara Gerasimuk jest pierwszym przedstawicielem Polski w najwyższych strukturach IBU.

Podczas szkolenia, uczestnicy kursokonferencji uzyskali też wiele informacji na temat uzdrowiska Wysowa-Zdrój.

– Zapoznałem trenerów z walorami naszego uzdrowiska, a także z naszą ofertą, skupiając się na produktach Uzdrowiska Wysowa S.A. – mówi Wacław Furmanek, prezes Zarządu Uzdrowisko Wysowa S.A. – Na zakończenie trzydniowej kursokonferencji, popisaliśmy umowę o dalszej współpracy z Polskim Związkiem Biathlonu. Cieszymy się, że możemy ją kontynuować. Obecne szkolenie to jeden z jej elementów. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wiosną biathloniści ponownie zawitają do uzdrowiska – dodaje.

– Współpraca układa się znakomicie. Wysowianka towarzyszy nam na każdym kroku. Wierzymy, że razem z nią uda się zdobyć kolejne medale. Już teraz zapraszam wszystkich na kolejne edycje „Biathlonu dla każdego”, które cieszą się w Wysowej dużą popularnością – dodaje prezes PZBiath. Dagmara Gerasimuk.

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegowego
Dziękujemy za przesłanie błędu