Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 sierpnia. Imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy
25/09/2018 - 09:35

Znamy trasę 5. PZU Cracovia Półmaraton Królewskiego

Znamy trasę 5. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego, który odbędzie się 14 października, ponownie w ramach Ligi Festiwalu Biegowego.

Tak jak było to w ostatnich trzech edycjach biegu, atrakcją jest lokalizacją mety – na płycie głównej TAURON Areny Kraków! Start też nastąpi na ul. Stanisława Lema, przed największą i najnowocześniejszą halą widowiskowo-sportową w kraju, która ponownie będzie bazą imprezy. 

Po ubiegłorocznej przerwie, spowodowanej remontami ulic i torowisk tramwajowych, uczestnicy półmaratonu znów przebiegną przez krakowski Rynek Główny, na który dotrą Plantami i ul. Wiślną, a następnie podążą ulicami Grodzką, św. Idziego i Bernardyńską.
 
Na Starym Mieście, biegacze będą mieć w zasięgu wzroku m. in. Wawel, Wieżę Ratuszową i Sukiennice oraz historyczne budowle sakralne: kościoły Mariacki i Na Skałce (kliknij mapę żeby powiększyć).

Pokonując dystans 21,097 km, uczestnicy biegu zobaczą też największe krakowskie obiekty sportowe – oprócz TAURON Areny Kraków, Stadiony Miejskie: Cracovia i im. Henryka Reymana, a także tak spektakularne i nowoczesne budowle jak Centrum Kongresowe ICE czy Kładka im. Ojca L. Bernatka.

Pomiaru dokonał atestator Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Dyrektor Sportowy TAURON Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju, Marek Tokarczyk.

Na niespełna miesiąc przed 5. PZU Cracovia Półmaratonem Królewskim, numery startowe ma już nadane ponad 9200 osób. Zapisy internetowe prowadzone są TUTAJ.

5. PZU Cracovia Półmaraton Królewski zaliczany jest do Ligi Festiwalu Biegowego w kat. "Najlepszy maratończyk".

źródło: Organizator 

opr. red.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)