Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 9 lipca. Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki
07/01/2019 - 17:40

Tomasz Opuchlik, nowy Ambasador Festiwalu Biegów: "Samo się nie zrobi!"

Jak zwykle na początku roku, zakończył się nabór do grona Ambasadorów Festiwalu Biegów. Miło nam zakomunikować, że w roku 2019 barwy FB będzie reprezentowało ponad 40 nowych miłośników biegania i aktywności fizycznej! Grono Ambasadorów FB powiększyło się do ok. 180 osób! Abyście ich lepiej poznali, rozpoczynamy prezentację nowych Ambasadorów Festiwalu Biegów. Rozpoczynamy...

Dziś - Tomasz Opuchlik!

Tomek jest autorem bloga SilesiaRunner.pl, założycielem Stowarzyszenia Sportowego "Aktywna Pszczyna", instruktorem biegania, trenerem personalnym, instruktorem z zakresu dietetyki i suplementacji i maratończykiem. Kocha bieganie długodystansowe. Prywatnie jest mężem Oli i ojcem dwóch córek.

Tomek biega praktycznie od dziecka. Jako absolwent szkoły sportowej w Chorzowie, przygodę z aktywnością fizyczną rozpoczął w najmłodszych latach od piłki nożnej. Systematyczne treningi biegowe pod okiem trenera podjął blisko 3 lata temu. Od tamtej pory pokonał  wiele maratonów krajowych i biegów ultra.

Bieganie jest dla Tomka "nauką samodyscypliny, wyznacznikiem wytrwałości oraz dowodem, że cierpliwość i ciężka praca oddają z nawiązką". – Bieganie nauczyło mnie pokory i pokazało, że w sporcie nie da się iść na skróty. Stało się moim stylem życia – mówi o swojej pasji Tomasz Opuchlik.
Jego rekordy życiowe, wszystkie z minionego roku, robią wrażenie:

  • 5 km – 19:02 (6 maja 2018)
  • 10 km – 41:12 (11 listopada 2018)
  • półmaraton – 1:32:25 (18 marca 2018)
  • maraton – 3:12:12 (9 września 2018)

Nic dziwnego, trenuje ambitnie, bo jego sportowym mottem jest: "Samo się nie zrobi!".
Festiwal Biegowy to dla Tomka Opuchlika miejsce corocznego święta biegaczy. – Podczas Festiwali, Krynica staje się krainą, w której każdy zapalony biegacz znajdzie coś dla siebie – uważa. – Bieg na krótkim dystansie lub długim? Po asfalcie czy w górach? A może prelekcja wybitnych gości FB? To i wiele innych atrakcji znajdziecie właśnie tutaj: na Festiwalu Biegowym w Krynicy! – zaprasza wszystkich na wrześniową imprezę Tomek.

Fundacja Festiwal Biegów
Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)