05/02/2019 - 23:20

Słowacki Ambasador FB doceniony. Ladislav Maras ze Sportową Nagrodą Preszowa!

Słowacki Ambasador Festiwalu Biegów Ladislav Maras został doceniony w rodzinnym Preszowie.

Władze trzeciego co do liczby mieszkańców (po Bratysławie i Koszycach) miasta południowego sąsiada przyznały naszemu przyjacielowi „Nagrodę Specjalną Miasta Preszów” w uznaniu jego sportowych osiągnięć, propagowania aktywności fizycznej i promocji miasta za granicą.

Laco otrzymał piękną statuetkę podczas gali Sportowych Nagród Preszowa za rok 2018. W uzasadnieniu przyznania nagrody czytamy: „Ladislav Maras przebiegł w karierze ponad 200 maratonów. Najlepszy wynik (2:36:37) uzyskał w 1989 roku podczas Międzynarodowego Maratonu Pokoju w Koszycach, o mały włos znalazłby się wtedy w czołowej „50” – zajął znakomite 51 miejsce! Ten rezultat uważa za swoje największe osiągnięcie sportowe.

Oprócz maratonów ulicznych, ukończył także około 10 wymagających Biegów Komandosa, których trasę uczestnicy pokonują w wojskowych butach i umundurowaniu, z 10-kilogramowym plecakiem. W roku 2017 Ladislav Maras uczestniczył w 124 imprezach biegowych, w 2018 r. – w aż 163 biegach.

Z tymi liczbami dwukrotnie został najaktywniejszym, najczęściej startującym biegaczem w Słowacji. Uważamy, że Ladislav jest i długo jeszcze będzie przykładem dla innych sportowców-amatorów, że ma przed sobą jeszcze wiele biegowych przedsięwzięć. Jak sam mówi: Zwycięzcą jest każdy, kto staje na starcie i osiąga metę w zdrowiu i dobrym samopoczuciu”.

Warto dodać, że Ladislav Maras równie często, a może nawet częściej niż w ojczystej Słowacji, startuje w imprezach biegowych rozgrywanych w Polsce. Od kilku lat jest też Ambasadorem Festiwalu Biegów i corocznie „przywozi” ze sobą do Krynicy dziesiątki słowackich biegaczy.

Tak trzymaj, Laco! Serdecznie gratulujemy!