Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 lipca. Imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny
08/01/2019 - 11:55

"Sam dla siebie trenerem". Kacper Mrowiec, nowy Ambasador Festiwalu Biegów

Jak zwykle na początku roku, zakończył się nabór do grona Ambasadorów Festiwalu Biegów. Miło nam zakomunikować, że w roku 2019 barwy FB będzie reprezentowało ponad 40 nowych miłośników biegania i aktywności fizycznej! Grono Ambasadorów FB powiększyło się do ok. 180 osób! Abyście ich lepiej poznali, prezentujemy nowych Ambasadorów Festiwalu Biegów. Dziś...
...Kacper Mrowiec!

Kacper jest studentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od zawsze był aktywny fizycznie, przez kilka ostatnich lat w jego sportowym życiu dominuje bieganie. Nie ogranicza się jednak i uzupełniająco uprawia m. in. kolarstwo i pływanie, przez co - jak można się domyślić - wystartował w kilku imprezach triathlonowych. Głównie jednak bierze udział w biegach ulicznych, a w ramach "odskoczni" stanął też na starcie RedBull 400 w Zakopanem, kilku biegów przeszkodowych i górskich oraz mili piwnej. Już w styczniu natomiast planuje debiut w... biegu po schodach!

Kacper Mrowiec biega amatorsko już od przeszło 8 lat, przy czym od mniej więcej trzech trenuje systematycznie, trzymając się ustalonego przez siebie planu. Postawił na samorozwój, uczestniczy w różnych wykładach i zagłębia się w literaturę. – Póki w zdrowiu będę robić progres, sam chcę być dla siebie trenerem – mówi.

Bieganie jest dla Kacpra nieodłączną częścią dnia, na którą zawsze znajduje czas!

Rekordy życiowe:

  • 5 km – 17:54
  • 10 km – 37:56
  • półmaraton – 1:21:00

Motto: "It doesn't get any easier, you just get faster"

Festiwal Biegowy to dla Kacpra czas i miejsce, w których możemy możemy zauważyć, jak różnorodne jest bieganie. – Od amatorów do profesjonalistów, od sprinterów, przez maratończyków do ultrasów, od tych, co traktują bieganie jako jedną z form spędzania czasu, po ambitnych amatorów, którzy stale chcą się poprawiać – charakteryzuje święto biegania w Perle Beskidu Sądeckiego. – W Krynicy można spotkać każdy typ biegacza, przez co można zawiązać wiele ciekawych znajomości – uważa Kacper Mrowiec.

Fundacja Festiwal Biegów
Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)