Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 15 sierpnia. Imieniny: Marii, napoleona, Stelii
20/12/2018 - 09:50

Regina Kulka, zwyciężczyni GP Małopolski: „Najważniejszy był Tryptyk Sądecki"

– Najważniejsze dla mnie w tegorocznym biegowym Grand Prix było zwycięstwo w Tryptyku Sądeckim – mówi Regina Kulka.

Regina Kulka, siostra reprezentanta Polski w biegach Szymona Kulki, obroniła tytuł triumfatorki Grand Prix Małopolski, zdobywając w 2018 roku 689 punktów. Zwycięstwo nie przyszło jej łatwo, ale cały sezon pracowała bardzo intensywnie, osiągając znaczące sukcesy.

– W tym cyklu udało mi się zwyciężyć w Biegu Muszynianki na dystansie 5 km, Biegu Sądeczan w Starym Sączu oraz w tzw. Tryptyku Sądeckim, podczas którego w jednym dniu pokonywało się trzy dystanse: 3, 6 i 9 km, a suma czasów decydowała o zajętym miejscu – mówi Regina Kulka.

Zawodniczka wygrała także górski bieg anglosaski na dystansie ok. 7 km - Limanowa Forrest, Bieg Piwniczanki na dystansie ok. 10 km i Bieg o Puchar Szymbarskiego Kasztelu na 10 km.

– Najważniejszą dla mnie była wygrana w Tryptyku Sądeckim, ze względu na trudny charakter biegu. Trzy mocne starty w jednym dniu to nie lada wyczyn. Cieszy mnie również zwycięstwo w Limanowa Forrest, który od lat ma mocną obsadą i ciężką trasę. Jestem też bardzo zadowolona z występu na 9. TAURON Festiwalu Biegowym w Krynicy, podczas którego startowałam w Runek Run na dystansie 22 km i zajęłam czwarte miejsce, za polską czołówką biegów górskich, a pokonując zawodniczki z Ukrainy – podkreśla zwyciężczyni Grand Prix.

Biegaczka z Ropy jest bardzo zadowolona z kończącego się sezonu biegowego.

– Udało mi się zdobyć wiele pierwszych miejsc na podium, mam też za sobą nowe biegowe doświadczenia, a także parę biegowych potknięć, z których wyciągnęłam wnioski i pod tym kątem będę planować sezon biegowy 2019 – podkreśla Regina.

Na zakończenie roku 2018 biegaczka planuje wystartować w Biegu Sylwestrowym w Gorlicach, po którym odbędzie się dekoracja i wręczenie nagród najlepszym zawodnikom Grand Prix Małopolski.

Przypomnijmy, że rywalizację mężczyzn w GP Małopolski 2018 wygrał Robert Faron.

Grand Prix Małopolski 2018 [WYNIKI OFICJALNE]

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegowego
Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)