Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 maja. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
22/05/2018 - 08:45

Festiwalowy Bieg Kobiet w Krynicy. "Razem, uśmiechnięte i szczęśliwe"

Bieg Kobiet to „od zawsze” najpiękniejsza konkurencja Festiwalu Biegowego. Na krynickim deptaku mniej jest wtedy zażartej rywalizacji, a zdecydowanie więcej radości, uśmiechów i kolorów.

Dystans – zaledwie 600 metrów po deptaku i Bulwarach Dietla. Start – w sobotnie przedpołudnie, 8 września 2018 r. o godzinie 10:00. Panie startują w seriach, tak by na trasie nie było zbyt tłoczno. Ile ich będzie - zależy od liczby zgłoszeń.

Na razie do Biegu Kobiet zarejestrowało się 160 biegaczek, prawie tyle, ile w ubiegłym roku stanęło na starcie (172). A do Festiwalu jeszcze blisko 4 miesiące...

Klasyfikacja generalna powstaje z połączenia wyników wszystkich serii. Nagrody rzeczowe otrzymają 3 najszybsze zawodniczki. Przed rokiem najszybsza była Paulina Pawłowska z Siedlec, która pokonała trasę w czasie 1  minuty i 50 sekund.

– Warto wystartować, bo to najbardziej roześmiany i rozgadany bieg, zero rywalizacji! – mówiła przed rokiem na mecie Beata Adamczyk-Nowak. – Uczestniczą w nim same piękne i szczęśliwe kobiety – dodaje.

– Ten bieg to dla mnie miły przerywnik pomiędzy innymi wymagającymi startami w Krynicy – mówiła z kolei Beata Kowal. A Katarzyna Lepich uzupełniła: – To taka nasza wspólna solidarność, bo dla nas bieganie to chwila wytchnienia i odpoczynek od dnia codziennego. Jesteśmy wtedy wszystkie razem, wszystkie uśmiechnięte i wszystkie szczęśliwe.

Cóż, drogie panie, nie mamy chyba wszyscy wątpliwości, że warto być „razem, uśmiechnętymi i szczęśliwymi”, prawda? Zapraszamy zatem do Krynicy i zapraszamy na Bieg Kobiet!

Zapisy trwają, nie ma limitów miejsc ani losowania. Zgłosić się do Biegu Kobiet (i wszystkich pozostałych konkurencji 9 Festiwalu Biegowego) można nawet w dniu zawodów. Przypominamy jednak, że tylko do końca maja obowiązują niższe opłaty startowe!

9. Festiwal Biegowy Forum Ekonomicznego odbędzie się w dniach 7-9 września 2018 r. w Krynicy-Zdroju!

Fundacja "Festiwal Biegów"Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Katalog firm Sądeczanin.info - tu znajdziesz firmy SądecczyznyDziękujemy za przesłanie błędu


Majowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach