Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 15 lipca. Imieniny: Henryka, Igi, Włodzimierza
07/08/2018 - 11:00

Czytaj z Albikiem! Atrakcje Strefy Dzieci 9. Festiwalu Biegowego w Krynicy

Za miesiąc startuje 9. Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdroju. Jak, co roku, prócz długiej listy biegów, przygotowujemy szereg atrakcji również dla najmłodszych uczestników.

W Strefie Dzieci można pograć w gry planszowe, porysować, skosztować orzeźwiających lodów Koral. W tym roku będzie też okazja poznać serię książeczek „Czytaj z Albikiem”.

Co w książkach wydawnictwa Albi jest nietuzinkowe i nietypowe?

To książki, które czytają same - z pomocą czytającego pióra! Dzięki nim już nawet przedszkolak, który dopiero rozpoczyna przygodę z lekturą, może poprzez zabawę zdobywać wiedzę i rozwijać się.

W ofercie Albi znajdziecie elementarz z literami, cyframi i kształtami dla małych dzieci. Starszaki i dorośli natomiast dowiedzą się wielu ciekawych rzeczy zaglądając do Atlasu Świata oraz Świata Zwierząt.

Wszystkie zdobyte poprzez zabawę umiejętności, czytelnicy mogą utrwalić podczas zabawy w gry edukacyjne, zawarte w książkach.

Jak działa pióro Albi?

Za pomocą sensora optycznego uruchamia ono kody ukryte na kartach książki. Po ich dotknięciu słyszymy głosy lektorów, zwierząt, piosenki, zagadki, potem rozwiązujemy quiz.

Sięgając do książki z elektronicznym piórem Albik za każdym razem odkrywamy coś nowego! Ale to nie wszystko. Pióro umożliwia także nagrywanie i kodowanie swoich tekstów i piosenek. Służą do tego naklejki, do których można przypisać własne treści dźwiękowe.

We wrześniu zapraszamy do Strefy Dzieci 9. Festiwalu Biegowego, gdzie będzie można nie tylko poznać książki z serii „Czytaj z Albikiem”, których, o różnej tematyce, jest w ofercie wydawnictwa aż 8, ale też wygrać w konkursie jedną z nich wraz z magicznym piórem.

Serdecznie zapraszamy!

Zespół Strefy Dzieci Festiwalu Biegowego
Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)