Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
04/11/2018 - 23:10

Bądź jak Szymon Kulka, możesz dostać stypendium w Gorlicach!

Do 15 listopada składamy wnioski o przyznanie stypendium sportowego w powiecie gorlickim. Wniosek może kierować zawodnik lub jego opiekun prawny do zarządu powiatu gorlickiego.

— Będzie to trzecia edycja stypendiów dla wybitnych sportowców z terenu powiatu gorlickiego. W myśl zapisów regulaminu, stypendium sportowe przyznawane będzie zawodnikowi, który jednocześnie spełnia kilka wymagań — informuje Karol Górski, starosta gorlicki.

Stypendia sportowe od starosty gorlickiego otrzymali dotychczas: w pierwszym rozdaniu – szczypiornistka Kinga Janik, biegacz Szymon Kulka, zapaśnik Krystian Szymczyk i alpejczyk Wiktor Apola, a w drugim – siatkarka Barbara Cembrzyńska oraz ponownie Szymon Kulka i Krystian Szymczyk.

Nam jest szczególnie miło, że dwukrotnie takie stypendium otrzymał wielokrotny reprezentant Polski w biegach Szymon Kulka, który 11 listopada w stolicy Libanu, Bejrucie zadebiutuje w maratonie, walcząc o mistrzostwo świata wojskowych.

Zawodnik starający się o stypendium musi, między innymi, uprawiać dyscyplinę sportu zaliczaną do programu Igrzysk Olimpijskich lub Paraolimpijskich, być członkiem klubu sportowego oraz reprezentować kraj lub klub sportowy na zawodach, a w roku ubiegania się o stypendium lub roku poprzednim osiągnąć wysoki wynik sportowy we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym.

Jednym z kryteriów jest również wiek sportowca. Ubiegający się o stypendium sportowe w chwili jego przyznania nie może ukończyć 25 lat. Stypendium sportowe stanowi, wypłacaną z budżetu powiatu gorlickiego, pomoc finansową wspierającą proces szkolenia sportowego zawodnika.

– Przy ustalaniu wysokości stypendium sportowego zarząd powiatu gorlickiego będzie kierował się rangą zawodów, podczas których zawodnik osiągnął swój najlepszy wynik. Sportowcy mogą otrzymać od 250 do 350 złotych lub od 300 do 500 złotych – podkreśla starosta gorlicki.

Szczegółowe zasady ubiegania się i przyznawania stypendiów są określone w regulaminie, dostępnym na stronie www.powiatgorlicki.pl.

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów
Dziękujemy za przesłanie błędu