Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 1 czerwca. Imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada
03/01/2019 - 23:40

Ambasadorka pszczelarka. Barwny koniec roku w Krakowie

Po raz piętnasty na krakowskim Starym Mieście odbył się Bieg Sylwestrowy, wieńczący biegowy rok w Grodzie Kraka. W barwnym korowodzie przebierańców, znalazły się prawie 2 tysiące zwolenników biegania, zarówno zawodowców, jak i amatorów. Wszystko po to, aby we wspaniałych nastrojach pożegnać stary i przywitać nowy rok. W końcu, w zdrowym ciele zdrowy duch. A jak zdrowie dopisuje, to i humor. A tego ostatniego biegaczom nie brakowało. W tej życzliwej atmosferze, rywalizacja zeszła na drugi plan, a pozostała radość ze wspólnego pokonywania kilometrów.

Uczestnicy wydarzenia mogli zweryfikować swą zimową formę na dwóch dystansach: smoczej piątce oraz radosnej dziesiątce. Dobrze znana biegaczom trasa, prowadząca z Małego Rynku przez krakowskie Planty, podnóże Wawelu i Bulwary Wiślane, wyłoniła zwycięzców

Na dystansie 5 kilometrów wygrała Wiktoria Kłębowska z czasem 18:14, wśród panów najszybszy był Adam Czerwiński, który pokonał trasę w czasie 15:18. Pierwszy schodek podium, na 10-kilometrowej trasie wywalczyła Paulina Golec (37:32). Wcześniej na mecie zameldował się Krzysztof Bodurka, zwyciężając z czasem 32:35.

WYNIKI

Na zwycięzców obu dystansów czekały nagrody finansowe, wyróżniono także najlepiej przebranych uczestników biegu. A wybór do łatwych nie należał, gdyż kreatywność biegaczy nie miała końca. Wśród świątecznych stylizacji pomysłowością wykazali się trzej biegacze budując makietkę betlejemskiej szopki, którą założyli na siebie i pobiegli jako święta rodzina. Do towarzystwa spotkali wielbłąda dwugarbnego, bardzo okazałego.

Ponadto jak Sylwester, to i szampan. Szampan przedwcześnie wystrzelił, to i korek dostał swój numer startowy, a i kieliszek miał okazję pobiec. Oczywiście po drodze nic z zawartości nie ubyło. Swoją obecnością wydarzanie uświetnili sam Jan Matejko ze Stańczykiem i Królowa Jadwiga. Nie zabrakło także kilku czarnych charakterów, znanych nam ze świata kinematografii superbohaterów, czy postaci z bajek, m.in. Minionki.

Ja, będąc przebraną za pszczelarkę, godnie reprezentowałam region małopolski, przodujący jeśli chodzi o liczbę pszczelich rodzin w naszym kraju.

Krakowski Bieg Sylwestrowy umilił mieszkańcom i turystom ostatnie popołudnie 2018 roku, pozostawiając po sobie wiele pozytywnych wspomnień, pięknych, pamiątkowych fotografii, a także odrobinę dobra, gdyż dochód z wydarzenia został przekazany Fundacji Schola Cordis, która wspiera kardiochirurgię dziecięcą.

Wspaniałego Nowego Roku, drodzy biegacze!

Sylwia Łukasik, Ambasadorka Festiwalu Biegów
Dziękujemy za przesłanie błędu